IPHaber

Genel


Google Voice kullanıma hazır

Haziran 29, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Google, telefon servislerine kafayı takmış durumda. Beta sürüm olarak indirilebilen Google Voice adlı uygulama ile VoIP özelliğini kullanmak mümkün.

Mart 2009 yılında duyurusu yapılan Google Voice servisi Beta sürümü ile karşımızda. VoIP (Voice over Internet Protocol) özelliğini kullanan bu servis için, Grand Central adlı bir şirket 2007 yılında satın alındı. Bu şirketin teknolojisini kullanan Google, daha önce kendilerini bekleme listesin kayıt eden kullanıcıların hesaplarını yavaş yavaş açmaya başladı.

Söylentilere göre, Google bir milyon telefon numarasını şimdiden ayırmış durumda.

Bu servis, şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletlerinde deneniyor.

Bu servisi kullanan kullanıcılar, çağrılarını Google Telefon numaralarına yönlendirebilecek. Kullanıcılar istedikleri takdirde cep telefonundan gelen aramaları, ev’den gelen aramaları veya iş yerlerinden gelen aramaları bu servise yönlendirme şansına sahip olabilecek. Daha fazlasını isteyen kullanıcılar telesekreter hizmetinden de faydalanabilirler. Telesekreter’in özelliği, kayıt edilen mesajları metin’e çevirmesi ve onları SMS veya E-Mail olarak göndermesi.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Boş baz istasyonuna geç ‘cep’te faturayı azalt…

Ericsson’un geliştirdiği yeni bir sistem, konuşma yoğunluğu az olan bölgelerde cep telefonu abonelerinin tarifesinden çok daha ucuz fiyata görüşme yapmasını...

Kapat