IPHaber
Son Yazılar

Sosyal Network


Google Voice 38 ülkeye daha hizmet veriyor

Ağustos 4, 2011 by admin in Sosyal Network with 0 Comments

Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve Amerikalı kullanıcıların Gmail üzerinden sabit ve mobil telefonları aramasını sağlayan servis güncellendi. Güncellemeyle birlikte 38 dilde kullanılabilir hale gelen servis, artık para birimi olarak dolar (Amerika ve Kanada), euro ve pound destekliyor. Türkiye’den de kullanılabilen servis için öncelikle Google Checkout üzerinden para yüklemek gerekiyor. Para yüklemenin ardından istenen sabit ve mobil numaralar Gmail üzerinden aranabiliyor.

Google Voice

Dünya üzerinde 150 ülkeye arama yapılabilen servisin ücretleri de oldukça makul. Türkiye için konuşmak gerekirse sabit numaralar için dakikası 0,03 dolar, mobil numaralar içinse dakikası 0,14 dolar. İngiltere, Almanya ve Fransa’daki mobil numaraları aramanın dakika ücreti 0,10 dolar iken Amerika ve Kanada’daki numaralarda bu ücret dakika başına 0,01 dolara düşüyor.

Servisten yararlanmak için tek yapmanız gereken (şayet daha önce yapmadıysanız) Gmail’de sesli ve görüntülü sohbet eklentisini aktif hale getirmek. Bunu yaptıktan sonra sohbet kutusunun hemen üzerinde yeşil renkli “Telefon Ara” ibaresi belirecek.

Google Voice

 


Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat