IPHaber

Sosyal Network


Google ve LivingSocial ortak oluyor

Ağustos 3, 2011 by admin in Sosyal Network with 0 Comments

Dealmap adlı alışveriş-fırsat sitesi pazartesi günü Google tarafından satın alındığını açıkladı. Alışveriş pazarına ilk girişini Google Offers ile yapan Google’ın Dealmap sayesinde ABD’nin alışveriş pazarındaki payını büyütmesi bekleniyor.Dealmap, birçok firmayla anlaşmalar yapıp, fırsatları, indirimleri ve kuponları internet kullanıcılarına sunan bir site. Dealmap internet sitesi üzerinden ve elektronik posta yoluyla kullanıcılarına hizmet veriyor, üstelik Android’li telefonlar, iPhone ve iPad için hizmet veren uygulamaları da var. Bu da yaklaşık 2 milyon kullanıcı demek oluyor.

Google elektronik posta yoluyla yaptığı açıklamada, Dealmap’in kendilerini çok etkilediğini, onları Google’ın bünyesine aldıkları için çok heyecanlı olduklarını ve özellikle fırsatların alışveriş pazarındaki önemini fark ettiklerini ve Dealmap’in yardımıyla daha iyi bir hizmetle tüketicilere ulaşmak istediklerini belirtti.

Dealmap ise kendi ortaklarından ayrılmadığını ancak bundan böyle gelecek yeni fırsat tekliflerini direkt olarak Google Offers’a aktaracağını belirtti.

Google Offers haziran ayında hizmete girmiş ve Portland ile Oregon eyaletlerinde kullanıcılarına ulaşmıştı. Google Offers temelde Groupon’a karşı olarak üretilmiş bir servis.

LivingSocial ise günlük indirim ve fırsat imkanları veren bir site, yakın zamanda Asya’da genişleme politikasını uygulamaya başladılar. Güney Kore’nin fırsat sitelerinden TicketMonster’ı satın aldığı konuşulan LivingSocial, bu sayede Güney Kore ve Malezya’da yaklaşık 2 milyon kullanıcıya ulaşmayı planlıyor. LivingSocial halihazırda 23 ülkede hizmet veriyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Angry Birds sınav sorusu olursa

Angry Birds çok basit olmasına rağmen oyun dünyasında kabul gördü, şimdi de fizik derslerinde kendine yer buluyor. Yakında filminin de...

Kapat