Google ve Apple, bu sefer TV için kapışıyor

0
41

Google, dün yaptığı duyuruyla Google TV hakkındaki detayları açıkladı. Web TV hizmeti veren Google TV, tamamiyle internet üzerinden çalışan bir sistem. Dolayısıyla da verdiği bütün hizmetler internet ile alakalı. Google TV ile kullanıcılar internette gezinebilecek, video izleyebilecek, flash oyun oynayabilecek, mesajlaşabilecek, görüntülü konuşma yapabilecek.

Bu hizmetlerinin kalitesini arttırmak için de Google sektörlerindeki öncü firmalarla da bir bir anlaşma imzaladı. CNBC, HBO, Amazon, New York Times, USA Today, VEVO, Napster, Twitter, NBA ve Youtube şuan için anlaşılan firmalar. Bu firmaların uygulamaları Google TV içerisinde yer alacak.

Google’ın Web TV hizmeti vermesiyle birliket Apple cephesinden de Web TV’li yeni modellerin duyurusu geldi. Apple TV’de artık web TV ile uyumlu olarak internetle tam etkileşimli halde olacak. Fakat Apple’ın önündeki tek sorun çalıştığı firmaların azlığı. Daha çok eldeki videoya odaklanan Apple TV’nin Pixar kanalını da devreye sokarak farklılık yaratmaya çalışacağı tahmin ediliyor. Ayrıca yeni modelde iOS uygulamalarının da çalışacak olması Apple TV’yi geliştirilmeye açık hale getiriyor. Apple’ın şimdilik tek avantajı Google’a göre daha ucuz olan fiyatı ve şık Apple tasarımı.

Önümüzdeki günlerde iPhone ve Android’in yanı sıra Google Tv ile Apple TV’nin haberleri de bizi meşgul edecek gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.