IPHaber
Son Yazılar

IPTV


Google ve Apple, bu sefer TV için kapışıyor

Ekim 8, 2010 by admin in IPTV, Telekom with 0 Comments

Google, dün yaptığı duyuruyla Google TV hakkındaki detayları açıkladı. Web TV hizmeti veren Google TV, tamamiyle internet üzerinden çalışan bir sistem. Dolayısıyla da verdiği bütün hizmetler internet ile alakalı. Google TV ile kullanıcılar internette gezinebilecek, video izleyebilecek, flash oyun oynayabilecek, mesajlaşabilecek, görüntülü konuşma yapabilecek.

Bu hizmetlerinin kalitesini arttırmak için de Google sektörlerindeki öncü firmalarla da bir bir anlaşma imzaladı. CNBC, HBO, Amazon, New York Times, USA Today, VEVO, Napster, Twitter, NBA ve Youtube şuan için anlaşılan firmalar. Bu firmaların uygulamaları Google TV içerisinde yer alacak.

Google’ın Web TV hizmeti vermesiyle birliket Apple cephesinden de Web TV’li yeni modellerin duyurusu geldi. Apple TV’de artık web TV ile uyumlu olarak internetle tam etkileşimli halde olacak. Fakat Apple’ın önündeki tek sorun çalıştığı firmaların azlığı. Daha çok eldeki videoya odaklanan Apple TV’nin Pixar kanalını da devreye sokarak farklılık yaratmaya çalışacağı tahmin ediliyor. Ayrıca yeni modelde iOS uygulamalarının da çalışacak olması Apple TV’yi geliştirilmeye açık hale getiriyor. Apple’ın şimdilik tek avantajı Google’a göre daha ucuz olan fiyatı ve şık Apple tasarımı.

Önümüzdeki günlerde iPhone ve Android’in yanı sıra Google Tv ile Apple TV’nin haberleri de bizi meşgul edecek gibi gözüküyor.

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat