Google Lens artık Google Play’da bağımsız bir uygulama

0
25
Google Lens artık Google Play'da bağımsız bir uygulama

Geçtiğimiz haftalarda, San Francisco’da düzenlenen Google I/O etkinliğinde Google Lens’e yeni özellikler eklendiğini sizlerle paylaşmıştık. Görsel bir kütüphane gibi kullanılabilen Google Lens yeni bir gelişme ile yine arşımızda.

Google Lens, artık tek dokunuşla başlatmanın daha da kolaylaştırılması için bağımsız bir uygulama olarak Play Store’da yerini alıyor. Bu kolaylıkla Google Lens’i kullanmak daha da keyifli olabilir. Tanmlayamadığınız bir nesnenin ne olduğunu öğrenmek, beğendiğiniz bir ürünün fiyatını aramalara girmeden ve sözcükleri yazmadan sadece görseller ile öğrenebilmek şüphesiz zaman kazandırıcı bir deneyim de olacaktır.

Öte yandan, özellik sayesinde barkodları ve metinleri tarayarak kelimeleri tercüme edebilir, bir numarayı arayabilir, takvime etkinlik ekleyebilir ve hatta basitçe kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

With Google Lens, your smartphone camera won’t just see what you see, but will also understand what you see to help you take action. #io17 pic.twitter.com/viOmWFjqk1

— Google (@Google) May 17, 2017

Ancak bağımsız Google Lens uygulaması, henüz herkes için uygun olmayabilir. Bazı telefon modellerine bağlı olarak uygulama başarılı bir biçimde yüklense de Samsung ve Motorola marka telefonlarda, işletim sistemlerinden kaynaklı olarak kullanılamadığı belirtiliyor.

Google Lens’in kullanılabileceği cihazların LG, Motorola, Xiaomi, Sony, Nokia, Transsion, TCL, OnePlus, BQ, Asus ve Google Pixel olduğunu da paylaşalım. Uygulamayı indirmek isterseniz linki takip edebilirsiniz.

Kaynak:: webrazzi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.