IPHaber

IPTV


Google IPTV işini bitirdi

Mayıs 20, 2010 by admin in IPTV, Telekom with 0 Comments

Ülkemizde ve dünyada yerel operatörler didine dursun, Google IPTV işine nokta koymayı hedefliyor. Google TV artık yayında.

Google-TV-sonunda-geldi image
Google Tv Yayında

Dünya genelinde günlük ortalama 4 saat televizyon izleyen 4 milyar seyirci olduğu tahmin ediliyor. Google‘ın bu büyük rakamlarla bir süredir ilgilendiği herkes tarafından biliniyordu. San Francisco da gerçekleştirilen ve Dünyanın dört bir yanından uygulama geliştiricilerin katıldığı Google IO‘da yapılan sunum, söylentilerin doğruluğunu kanıtlamış oldu.

Google-TV-sonunda-geldi image

Bazı teknik aksaklıklar yüzünden cihazın tüm özellikleri hakkında ayrıntılı bir gösterim yapılamamasına karşın, arama özellikleri bile klasik televizyon alışkanlıklarını oldukça değiştireceğe benziyor. Sistem, kullanıcıların aradığı kelimelerle ilgili videoların yanı sıra o an ki yayınlar ve hatta dvd seçeneklerini de ekrana getirebiliyor. Zamanlamalı kayıt seçeneği ile farklı bir kanalı isterken istediğiniz programların kaydedilmesini sağlayabiliyor. Umarız Google en kısa zamanda teknik aksaklıkların olmadığı bir tanıtımda cihazın diğer özelliklerini de kullanıcıları ile paylaşır.

Google-TV-sonunda-geldi image
Google-TV-sonunda-geldi image
Google-TV-sonunda-geldi image

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Google Video Konferans firması satın aldı

Google, internet teknolojileri ve video konferansı konusunda uzman olan Norveç şirketi Global IP Solutions (GIPS)’ı bünyesine katıyor.

Kapat