IPHaber

Genel


Google Flights yenilendi

Eylül 3, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

Google’ın giderek popüler hale gelen uçak bileti arama servisi Google Flights, Google’ın diğer ürünlerinde de kullanılan “materyal design” prensiplerine göre yeniden tasarlandı. Yenilenen arayüz ile beraber kullanılabilirlik ve basitlik açısından rakiplerinin önüne geçmeyi başaran Google Flights, harita üzerinden gösterdiği uçuş detayları ile Airbnb’yi anımsatıyor.

Oldukça fazla sayıda uçuş alternatifi listeleyen Google Flights, hız açısından da oldukça iyi bir performans sergiliyor. Hatta piyasadaki en hızlı uçak bileti arama motoru diyebiliriz. (Skyscanner, Kiwi ve Momondo ile yaptığım karşılaştırmalarda Google Flights açık farkla yendi.)

Benim en beğendiğim özelliği ise bir uçuş için arama yaptıktan sonra daha uygun bir fiyat olması durumunda size haber vermesi için takip seçeneğini açabiliyorsunuz ve Google hesabınızla giriş yapmış durumdaysanız eğer direkt olarak o mail adresinize biletin indirime girmesi durumunda bildirim geliyor.

Büyük bir rekabetin olduğu uçak bileti alanında Google’ın böyle bir konumlandırma yapması akıllara tekelleşme konusunu getiriyor. Arama sonuçlarında bile direkt kendi servisinin sonuçlarını getirerek diğer şirketlerin rekabet seçeneklerinin kısıtlanması dolayısıyla tekelleşme davaları Google’ın başını ağrıtacak sanırım.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Inception filmini gerçeğe dönüştüren uygulama: Nception

Interstellar, The Dark Knight ve Memento gibi filmlerin yönetmeni Christopher Nolan‘ın 2010 yılında yazıp yönettiği ve uzunca bir dönem hafızalardan...

Kapat