IPHaber

Telekom


Google çok değişiyor

Temmuz 1, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Son olarak Google+ ile karşımıza çıkan internet devi, arama sayfasında estetik değişiklikler yaptı. Ana sayfada biraz daha küçük görünen Google logosunun yanı sıra, arama sonuçlarında da sol taraftaki tuşlar arasındaki genişlik arttı ve mevcut arama seçeneği kırmızı ile, diğerleri siyah renkle görünür hale geldi.

Kullanıcıların –hangi Google ürününü kullandıklarından ve hangi cihaz üzerinden çalıştıklarından bağımsız olarak- daha pürüzsüz ve uyumlu bir online deneyim yaşamasını istediklerini belirten Google Kreatif Direktörü Chris Wiggins, yeni tasarımın esneklik, odaklanma ve zahmetsiz olma prensipleri üzerine hazırlandığını açıkladı.

Önümüzdeki aylarda da Google arama motorunda bazı tasarımsal değişiklikler yapılacağını haber veren Wiggins, önemli sonuçların ön planda olacağı, gereksiz sonuçların ise arka planda kalacağı bazı çalışmalara gireceklerini açıkladı. Google arama sonuçlarının, web sitesi sahipleri için ne kadar büyük öneme sahip olduğunu düşündüğümüzde, Wiggins’in yapılacak değişikliklerin görsel deneyimi etkileyeceğini belirterek, altyapıyla ilgili bir değişiklikten bahsetmemesi rahatlatıcı olabilir.

Yeni tasarım çalışmalarının, ana sayfanın ardından önümüzdeki aylarda Haritalar, Gmail ve diğer Google ürünlerine de aktarılması planlanıyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Kablosuz teknolojinin geleceği: WiGig

Kabloları önceki milenyumda bırakan teknoloji evrimi, günümüzde kablosuz iletişimi de bir adım öteye taşımanın altyapısını hazırlıyor. Kablosuz iletişim teknolojisinin bir...

Kapat