IPHaber

Açık Kaynak


Google Chromecast dünyaya satılacak!

Mart 11, 2014 by admin in Açık Kaynak, Donanım, Mobil, Yatırım

Google’ın USB boyutundaki Chromecast’i, birkaç hafta içerisinde ABD’nin dışında daha birçok ülkede daha satışa sunulacak.

googleeesadadsa

Google’ın Andorid ve Chrome’dan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Sundar Pichai, Chromecast’ın birkaç hafta içinde ‘birçok ülkede’ satışa sunulacağını açıkladı.

Mobil cihazlardan televizyona görüntü aktarımı sağlayabilen USB boyutundaki Chromecast’in uluslararası pazarlara dağıtımı konusunda çalışmalara başlandığını belirten Pichai, satışa çıkacak ülkeleri ise kesin bir şekilde belirtmedi. Ancak bazı raporlar, cihazın satışa sunulacağı ülkelerin başında İngiltere ve Avustralya’nın geldiğini gösteriyor.

Ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmeyen Chromecast, televizyona Chrome tarayıcı üzerinden video gönderip, YouTube, Google, Netflix gibi video tabanlı siteleri açabiliyor. Cihazın ABD satış fiyatı ise 39 dolar.

Pichai ayrıca, kısa bir süre sonra akıllı saat gibi giyilebilir cihazlar için, Android platformuna yönelik uygulama geliştirenlere özel bir SDK piyasaya sürüleceğini de duyurdu.

Önceki yazıyı okuyun:
5G Çalışmaları Hız Kazanacak

Almanya'da düzenlenen CEBIT 2014 fuarının açılışında konuşan İngiltere Başbakanı David Cameron, 5G ile ilgili çalışmalara başladıklarını açıkladı. CEBIT 2014 fuarının açılışında...

Kapat