IPHaber

IPTV


Google ABD'de bu sonbahar TV hizmetini başlatacak

Eylül 11, 2010 by admin in IPTV, İşletim Sistemleri, Telekom with 0 Comments

Google CEO Eric Schmidt talks about Google TV at the Google conference in San Francisco, Thursday, May 20, 2010. Google Inc. believes it has come up with the technology to unite Web surfing with channel surfing on televisions.

Apple TV’nin anonsundan sonra Google’da sonbaharda TV hizmetlerini başlatacağını duyurdu. Masaüstünden oturma odasına kadar servis verdiği ağı genişletmek isteyen Google CEO’su Eric Schmidt tarayıcı yoluyla sağladıkları servisleri TV ve Telefon hizmetleri ile tamamlamak istediklerini söyledi.

IFA için yaptığı bir konuşmada içerik sağlayıcı modelinde çalışma yaptıklarını bu doğrultuda Sony ve Samsung ile Google TV için çalıştıklarını belirtti.

Reklam pazarının İnternet sektörüne kayması ile birlikte atılacak bu adımla tarayıcı, mobil ve tv sektörünün birleşeceğini gösteriyor. Google Chrome dışında mobil cihazlar için android yazılımı nı da geliştiriyor. 

Kaynak: http://www.theglobeandmail.com/news/technology/google-to-start-tv-service-in-us-this-fall/article1698119/ 

Tagged , , , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Her gün 200bin yeni Android aktivasyona giriyor

Google’ın CEO’su Eric Schmidt IFA 2010′un kapanışında bir konuşma yaptı. Google TV’nin bu sonbaharda ABD’de faaliyete geçeceğini belirten Schmidt, sadece...

Kapat