IPHaber
Son Yazılar

Satın Alma


GoDaddy.com 2.25 milyar dolara satıldı

Temmuz 5, 2011 by admin in Satın Alma with 0 Comments

Dünyanın en büyük alan adı tescil sitesi GoDaddy.com 2.25 milyar dolara üç girişim sermayesi şirketi tarafından satın alındı. KKR&Co., Silver Lake Partners ve Technology Crossover Ventures adlı girişim sermayesi şirketleri 2.25 milyar dolara satın aldıkları Go Daddy’nin borçlarını da üzerlerine aldıklarını belirttiler. Los Angeles Times’a konuşan Go Daddy’nin kurucusu ve üst düzey yöneticisi Bob Parsons şirketin bu satın alımlarla daha da büyüyeceğini, uluslararası düzeyde daha büyük bir potansiyele kavuşup, finansal açıdan ve yetenekli eleman alımlarıyla sınırlarını genişleteceklerini kaydetti.

Geçtiğimiz 3 yılda önemli oranda büyüme rakamları kaydeden Go Daddy, 2009-2010 yılları arasında satışlarını, yüzde 25 arttırarak, 947 milyon dolara taşımıştı. 2011 yılında aynı trendle büyümeye devam edeceklerini belirten şirket yetkilileri, satışların 1.1 milyar dolar olacağını öngörüyor.

The New York Times’a açıklamalarda bulunan Bob Parsons “Bu bir satış değil. Go Daddy’e yeniden yatırım ile gerçekleşen bir ortaklık.” diye belirtti. Satış işlemleri sona erdikten sonra da yönetim kurulu başkanı olmayı devam ettirecek olan Parsons, en büyük paydaş olarak Go Daddy’de varlığını devam ettirecek.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat