IPHaber

Mesajlaşma


Gmail üzerinden telefonla görüşün

Ağustos 27, 2010 by admin in Mesajlaşma, Telekom with 0 Comments

Skype başta olmak üzere diğer voip servislerinin başarısı ve Google’ın uzun süredir bu sektöre girmek istediği biliniyordu. Öncelikle gtalk’u geliştiren Google bu servis üzerinden telefonları aramaya izin vermemişti. fakat uzun süredir beklenen özellik artık Gmail’e eklendi.

\

 

 

 

 

 

 

 

Şu an için sadece amerika’da kullanılabiliyor fakat yakında tüm dünyada kullanılabilir hale gelecekmiş.

 

eğer hali hazırda bir google voice numarasına sahipseniz yapılan aramalarda karşı tarafın telefonunda o numara görünecekmiş.

bu servisi kullanmak isteyen üyeler yıl sonuna kadar amerika ve canada’daki telefonları ücretsiz olarak, dünyanın birçok ülkesini ise $0.02’dan başlayan fiyatlar ile arayabileceklermiş.

bu servisi şu anda kullanmak istiyor ve amerika’da yaşıyorsanız tek yapmanız gereken gerekli plug-in dosyasını yüklemek. daha sonra gmail’e girdiğinizde “call phone” bölümünü göreceksiniz.

skype gibi çok güçlü bir alternatifi varken ne kadar yaygınlaşır bilinmez ama eğer google fiyatları düşük tutarsa kısa süre içinde çok fazla aboneye ulaşabilir..

servis ile ilgili daha fazla bilgi isteyenler şuraya bakabilir.

aLINTI: http://www.bildirgec.org/yazi/gmail-uzerinden-telefonlari-arayin

Tagged , , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
TT hosting fiyatlarını yarıya indirecek

Bakan Yıldırım, Türk Telekom'un hosting konusunda çalışma yaptığını söyledi... İnternette hosting (internet sitelerindeki verilerin sunucudaki barındırma hizmeti) servislerinin ağırlıklı olarak...

Kapat