IPHaber

Genel


GitLab, GitHub’ı destekleyen özelliğini yayına alıyor

Nisan 2, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
GitLab, GitHub'ı destekleyen özelliğini yayına alıyor

Birçok farklı açıdan GitHub rakibi diyebileceğimiz GitLab, kod sürekliliği ve entegrasyonu konusunda GitHub desteğini yayına aldığını duyurdu. Bir başka deyişle kodunuzu GitHub üzerinde barındırırken GitLab entegrasyonu sayesinde geliştirmeye ve test etmeye devam edebilirsiniz.

Yeni duyurulan bu özellik bir süre ücretsiz olarak geliştiricilere açık olsa da GitLab’ın gümüş paketine dahil oldu ve eğer her iki servisi de kullanıyorsanız GitLab’ın ücretli sürümü ile bu özelliği kullanabilirsiniz.

GitHub, barındırma hizmeti dışında geliştiricilere temel proje yönetimi ve görev yönetimi araçları sunarken bir geliştirme sürecinin tamamı için destek sağlamıyor ve genelde geliştiriciler partnerler aracılığıyla bunu sağlıyor. GitLab ise entegre hizmeti sayesinde daha eksiksiz bir CI/CD çözümü sunuyor. Tabi GitHub’ın şirketler ve geliştiriciler arasında çok daha popüler olduğu gerçeğinin de farkındalar ki böyle bir hizmeti yayına aldılar. Yaptıkları bu hamle ile uzun vadede yeni kurumsal müşteriler kazanmayı umuyorlar.

GitLab CEO’su ve kurucularından Sid Sijbrandij “CI/CD (kod sürekliliği) DevOps’un omurgasını oluşturuyor” dedi. “Bu yeni özellik sayesinde GitHub’ı sadece barındırma amaçlı kullanan işletmeler ve açık kaynak kodlu projeler GitLab’ın sektör lideri CI/CD yeteneklerine erişebilirler.”

GitLab ayrıca Atlassian’ın BitBucket’iyle de benzer bir entegrasyon sunuyor. Bu hamlelerle beraber sektördeki yerini hem sağlamlaştırıyor hem de büyüme hızını artırmaya devam ediyor.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Webrazzi Dijital Anketine katılımınızı bekliyoruz

3.tur konuşmacılarını geçtiğimiz günlerde açıkladığımız Webrazzi Dijital 2018 için geri sayım tüm hızıyla devam ediyor! Markaların dijital pazarlama ile ulaşabilecekleri...

Kapat