IPHaber

Genel


Github eğitim paketi okullara artık ücretsiz

Haziran 21, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Github eğitim paketi okullara artık ücretsiz

Geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından 7.5 milyar dolara satın alınan Github, eğitim paketini ücretsiz olarak okulların kullanımına sunmaya başladı. Gtihub’ın satılması sonrası rakip platform Gitlab’a bir geçiş başlayınca Gitlab’da bunu değerlendirmek istemiş ve iki ücretli paketini okullara ve açık kaynak projelerine ücretsiz hale getirmişti.

Bir süredir bazı okullarla testler yapan Github, olgunlaşma aşamasına geçtiği için artık yaygın bir şekilde kullanıma sunabiliyor.

Github’ın bireysel olarak kullanmak isteyen öğrenci ve öğretmenlere bir süredir ücretsiz olarak sunulduğunu belirtmekte fayda var. Yeni “Github Education” paketi ise ise okullara sağladıkları sayesinde bir adım öteye geçiyor. Okullar bu paket sayesinde GitHub Enterprise veya Business Hosted hesaplarına erişiminin yanı sıra okuldaki yetkili kişilerin Github’dan özel destekte alabiliyor.

Bu paketle beraber öğrenciler “Student Developer Pack” erişimi de sağlıyor ve bu sayede Datadog, Travis CI ve DigitalOcean gibi servislerden ücretsiz yararlanma hakkına sahip olabiliyorlar.

Bu programa katılmak isteyen okullar Github’ı tüm teknik birimlerine sunmak, her departmandan bir yetkiliyi “Campus Advisors” eğitimine yollamak ve tüm öğrencileri bu programa ilişkin gelişmelerden haberdar etmek gibi sorumluluklara sahip. Bunu yerine getirenler eğitim paketinin tamamından faydalanabiliyorlar.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yeni lezzetler denemek isteyenler için yemek abonelik servisi: Taze Şef

Ne pişirsem diye düşünmeyi, tarif aramayı ve alışveriş yapmayı ortadan kaldırmayı amaçlayan bir girişim olarak karşımıza çıkan Taze Şef, yemek...

Kapat