IPHaber

Telekom


Genç Mühendisler BEST'te Terleyecek

Temmuz 29, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Avrupa Teknoloji Öğrencileri Birliği (BEST), teknoloji konusunda eğitim gören 104 öğrenciyi, 1-11 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yapılacak olan yerel yarışmalar da dahil olmak üzere toplam 13 ulusal ve bölgesel yarışmanın izlediği BEST mühendislik yarışmalarının finali Avrupa BEST Mühendislik Yarışması’nda (EBEC) bir araya getiriyor.

Avrupa’nın en yaratıcı genç beyinlerinden çıkacak yeni fikir ve çözümlerin ortaya konulacağı BEST Mühendislik Yarışması’nda her biri 4 kişiden oluşan hem bölgesel hem de ulusal yarışmalarda kendini kanıtlamış toplam 26 takım gerçek mühendislik sorunlarını çözecek. Öğrenciler “Takım Tasarımı” (somut bir prototip ile pratik çözüm) ve “Vaka Analizi”  gerçek sorunlara varsayımsal çözümler) olmak üzere iki farklı alanda yarışacak.

EBEC 2011’in destekleyicilerinden biri olan Kaspersky Lab ise “Vaka Analizi” kategorisinde yarışmacılara, kendi çalışma alanlarıyla ilgili, zorlu görevler verecek.

İTÜ ve TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) tarafından desteklenen yarışma, Avrupa’nın en iyi öğrencilerinin mühendislik gelişimi konusundaki potansiyellerini, EBEC 2011 kapsamında ortaya çıkarmasını sağlayacak.

BEST İstanbul tarafından, uluslararası bir takım ile koordineli olarak düzenlenen yarışmanın üçüncüsü geçtiğimiz yıl Romanya’nın Cluj-Napoca kentinde düzenlenmişti. Toplam 10 şirket tarafından desteklenen etkinliğe Avrupa’nın çeşitli teknik üniversitelerinden ve 14 farklı ülkeden 100’ün üzerinde öğrenci katılmıştı.

BEST, siyasi bağları olmayan ve kar amacı gütmeyen mühendislik, teknoloji ve bilim öğrencileri kuruluşu olarak ana faaliyetlerini koruyarak ve geliştirerek bir milyondan fazla öğrenciye ulaşıyor, onlara profesyonel gelişim ve kariyer desteği sağlıyor.

BEST hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız. 
BEST Avrupa Mühendislik Yarışması hakkında daha fazla bilgi almak içintıklayınız.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
PS2 Konsolu Yok Olmaya Yüz Tuttu

Sony, Nisan - Haziran ayları arasında gerçekleştirdiği PlayStation 3 satış rakamlarını basınla paylaştı. Dün akşam saatlerinde paylaşılan bu rapordaki verilere...

Kapat