IPHaber

Veri Merkezleri


Fujitsu ve İnformatik Türkiye’de sunucu üretecek

Kasım 9, 2012 by admin in Veri Merkezleri

6-8 Kasım 2012 tarihleri arasında Almanya’nın Münih kentinde gerçekleştirilen ve Türkiye’den sadece CHIP Online’ın yerinde izlediği Fujitsu Forum tarihi bir anlaşmaya sahne oldu. Dünyanın dört bir tarafından onbinlerce katılımcı ile gerçekleştirilen forumda Fujitsu ve Informatik sunucu, depolama ürünleri ve PalmSecure Biometrik Kimlik Doğrulama Sistemi üretimini Türkiye’de gerçekleştirmek için bir anlaşma imzaladı.

Fujitsu 2008 yılından bu yana Informatik işbirliği ile Türkiye’de masaüstü bilgisayar ve tabletüretiyordu. İmzalanan bu anlaşma ile üretim kapasitesi artıyor ve üretilen ürünlerin çeşitliliği genişliyor.

Dünyanın önde gelen bilişim şirketlerinden Fujitsu Türkiye’deki yerel üretim kapasitesini yüksek teknolojili sunucu ve depolama ürünleri ile genişletiyor. Fujıtsu markası ile 2008’den bu yanayüksek kalitede masaüstü bilgisayar ve tablet üreten yerel iş ortağı Informatik ile Fujıtsu arasında yapılan sözleşme Almanya’nın Münih kentinde imzalandı. Anlaşma ile Palm Secure Biometrik Kimlik Doğrulama Sistemi’nin Türkiye’de üretilmesini de içeriyor.

Bu anlaşma sonucunda Informatik’in yüksek standartlı üretim tesislerinde ürettiği Fujitsu markalıürün gamına Giriş’ten Orta dereceye kadar Raf ve Kule tipi sunucular, 360TB’ye kadar kapasite sahibi olan depolama cihazları ve Palm Secure Biometrik Kimlik Doğrulama Sistemi eklenmiş oluyor.

Önceki yazıyı okuyun:
4 yılda 50 milyon numara taşındı!

Rekabetin en yoğun yaşandığı sektörlerden biri olan GSM sektöründe rekabeti daha da hızlandıran numara taşınabilirliği bugün 4’üncü yılına giriyor. Dört yılda 50 milyon numaranın operatör değiştirerek rekor kırdığı sektörde operatörler,...

Kapat