IPHaber

Mobil


Fizy.com'un Turkcell'e Satılması Çok Yakın!

Ocak 26, 2011 by admin in Mobil, Satın Alma with 0 Comments

Site içeriğinde yayınlanan müzik eserlerinin telif haklarıyla ilgili yaşanan problem nedeniyle bttarafından yapılan başvuru doğrultusunda Fizy.com’a erişimin engellenmişti.
Müyap’ın talep ettiği ücretin ise bu şartlar altında Fizy.com tarafından ödenmesi ise mümkün değil gibi görünüyor. Bu sorunu çözmek için ortak arayışına giren Fizy, Turkcell’le el sıkışacak.
Anlaşma detaylarının netleştiği, bu anlaşmanın birkaç gün içerisinde basın mensuplarına bildirileceği de aldığımız duyumlar arasında.
Anlaşma şartları hakkında hem Turkcell hem de Fizy tarafından net bilgiler açıklanmasa da Turkcell, birkaç milyon dolarlık yatırımla Fizy.com’un en büyük yeni ortağı olacak ve Müyap ile yaşanan finans sıkıntısını gidererek Türkiye’den erişim problemini de ortadan kaldıracak.
Fizy’nin Turkcell’e dahil edilmesi konusundaki koordinasyonu Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar yönetiyor.
Amatör girişimle başlayan ve kullanıcı desteğiyle büyüyen ürün ve servislerin dev markalar tarafından satın alınması, çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor.
Bir bakıma Turkcell’in sahibi olduğu Gncplay servisinin rakibi olan Fizy.com’un Turkcell’e dahil edilmesi, umuyoruz ki başarıyla sonuçlanır.
SDN

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Bulutlar 20 Bin Kişiye İş Sağlayacak

Geleceğin meslekleri ve iş tanımları günümüzde yapılan yatırımlarla belirli olmaya başladı. Büyük teknoloji şirketlerinin gerçekleşmesi için milyarlarca dolarlık yatırım yaptığı...

Kapat