IPHaber

Satın Alma


Facebook'tan satınalma

Kasım 5, 2010 by admin in Satın Alma, Sosyal Network with 0 Comments

Facebook, sosyal ağ alanında kullanılabilecek her türlü alana el atmaya devam ediyor. Popüler sosyal ağ sitesi, şimdi de içerik paylaşım platformu drop.io’yu satın aldı. Drop.io’nun blog sitesinden yapılan açıklamaya göre Facebook ile anlaşmaya varıldı.

Drop.io, kullanıcıların belli bir süreliğine istediği kişi ya da gruplarla içerik paylaşmasına olanak tanıyor. Sitenin ücretsiz kullanımı 100 MB’lık bir alan sunuyor. Ancak daha fazla alan sahibi olmak isteyen kullanıcılar belli bir ücret ödemek zorunda. Sitenin kayıtlı kullanıcıları içeriklerine 15 Aralık’a kadar ulaşmaya devam edecek. Ancak 15 Aralık’tan sonra servis tamamen kapanacak.

Facebook’un bu hamlesi analistlerin ilgisini çekmiş durumda. Popüler sosyal ağ sitesinin bu satın alım işleminden ne kâr elde edeceği merak konusu. Ancak özellikle şu sıralar Facebook kullanıcılarının birbiriyle dosya paylaşmak için kullandıkları üçüncü parti yazılımlar da gözden kaçmıyor.

Tagged , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
ADSL Bağlantınızı Yılda 4 Kez Taşıyabilirsiniz

İstediğiniz servis sağlayıcısından ADSL hizmeti almak artık çok kolay. Üstelik halihazırda bir ADSL bağlantınız varsa, yeni servis sağlayıcısına geçiş sırasında...

Kapat