IPHaber

Telekom


Facebook'ta "Takvimime" uygulamasını indirmeyin

Aralık 15, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Kullanıcılar, uygulamaya erişim izni vererek bu tuzağa düşüyor.

Facebook’ta güvenilir olmayan uygulamaların sayısı hızla artıyor. Son günlerde kullanıcıların birbirine gönderdiği “Takvimime” uygulaması, kullanıcıların kişisel bilgilerini çalıyor ve daha şimdiden Türkiye’den 2.8 milyon kullanıcı bu uygulamayı hesabına indirdi.

Facebook’un desteklemediği Takvimime isimli bu uygulama, prensipte kullanıcıların arkadaş listesindeki kişilerin doğum günlerini girmenizi istiyor ve bu şekilde size bir takvim oluşturmanıza yardımcı oluyor. Ancak tüm bunları yapabilmek için önce uygulamaya “izin” vermeniz gerekiyor. Gerekli izni sizden alan uygulama ise tüm kişisel bilgilerinize erişim hakkını eline alıyor.

Bu uygulamaya üye olduğunuzda arkadaş listenizdekiler de otomatik olarak sizden bu uygulamayla bağlantılı davet alıyor ve bu konuda dikkatli davranmayan kullanıcılar uygulamaya yetki vererek bu sahte uygulamanın yaygınlaşmasına sebebiyet veriyor.

Kaynak : http://www.internethaber.com/3-milyon-turke-facebook-darbesi-390018h.htm#ixzz1gcSSbuiT

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Video: Cem Yılmazdan yurtdışında yaşayanlara kesin dönüş reklamı

Cem Yılmaz'ın canlandırdığı, Türk Telekom'un sevilen karakteri Taşkın, TBWA\ISTANBUL'un hazırladığı Türk Telekom Mobile filminde bu kez Almanya'da. Kahramanımızın bu seferki...

Kapat