IPHaber

Genel


Facebook sayfaları yerel işletmelere özel olarak tasarlıyor

Ağustos 7, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Facebook sayfaları yerel işletmelere özel olarak tasarlıyor

Facebook dün işletme sayfalarının mobil versiyonunu güncelleyerek sayfaları daha fazla etkileşim odaklı hale getirdiğini duyurdu. Artık bir restoran ya da kuaförün sayfasını incelerken, işletme sayfası üzerinden rezervasyon yaptırmanız ve randevu almanız çok daha kolay.

Tasarım tarafında yapılan bu güncellemenin, sayfaların kategorilerine göre değişkenlik gösterdiğini de belirtelim. Yeni tasarım ilk olarak restoranların, yerel hizmet veren işletmelerin ve TV Programlarının sayfalarında kendini gösterecek.

Helping People Connect With Local Businesses

Posted by Facebook on Sunday, August 5, 2018

Bu değişikliklere ek olarak Facebook sayfalarda tavsiyeler özelliğini de yenileyerek sayfalara ekliyor. Artık geleneksel değerlendirmelerin yanı sıra kitle kaynaklı tavsiyeler de doğrudan sayfalarda yer alıyor. İlk olarak 2016 yılında piyasaya sürülen tavsiyeler özelliği kullanıcıların arkadaşlarından yeni mekanlar ve görülecek yerlerle ilgili tavsiyeler almasını sağlıyordu. Özelliğin genelikle tatil özelinde kullanıldığını da belirtelim.

Görünen o ki; Facebook tavsiyeler özelliğini tatil anketlerinden ileri taşıyarak işletmeler için önerilere dönüştürüyor. Bundan sonra bir arkadaşınıza bir işletmeyi tavsiye ettiğinizde, Facebook sizden işletmeler için daha detaylı bir tavsiye yazmanızı isteyebilir. Üstelik bu tavsiyeye fotoğraflar eklemeniz de mümkün. Bu adımların ardından tavsiyeniz işletmenin sayfasında değerlendirmeler arasındaki yerini alıyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Facebook’un ilgisini konum bazlı aramalara ve yerel işletmelere yönelttiğini belirtmiştik. Bu özelliklerin yanı sıra geçtiğimiz yıl kasım ayında Events uygulamasını Local uygulaması adı altında yeniden markalaştıran şirket, etkinliklerin yanı sıra yakınınızdaki barları, restoranları ve ilgi çekici yerleri de görmenizi sağlıyordu.Bir süredir günlük kullanıcıların ve gelirlerin büyüme yavaşlığı ile gündeme gelen Facebook, görünen o ki stratejisinin önemli bir kısmını da yerel işletmeler üzerine kuruyor.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Amazon Echo kullanıcılarının sadece yüzde 2’si Alexa üzerinen alışveriş yaptı

Echo Show 2018'in sonunda ABD'deki e-ticaret sektörünün yaklaşık yüzde 50'sini ele geçirmesi beklenen Amazon, geçtiğimiz günlerde tüketim çılgınlığını körükleyen özel...

Kapat