IPHaber

Açık Kaynak


Facebook Paper 3 Şubat’ta Geliyor

Sosyal medya devi Facebook, iOS için geliştirmiş olduğu haber odaklı uygulaması “Facebook Paper”ı tanıttı. Facebook, Flipboard’a rakip olacak.

Sosyal medya platformlarının önde gelen isimlerinden biri olan Facebook, haber odaklı yeni uygulamasını tanıttı. Facebook, sadece iPhone için geliştirdiği “Facebook Paper” isimli uygulaması ile Flipboard‘a rakip olmayı hedefliyor.

Uygulamasında iPhone‘un sensörlerini ve iOS 7‘nin yeniliklerini sonuna kadar kullanan Facebook, sadece haber okumak isteyenlere hitap edecek.Facebook Paper üzerinden haber okuyabilir ve bunları arkadaşlarınız ilepaylaşabilirsiniz. Çok sade bir arayüze sahip olan uygulama şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan Facebook Paper için yayınlanan video ile sizleri baş başa bırakalım.

Türkiye App Store’una gelmeyecek

19 farklı konunun bulunduğu haber kaynaklarının yanında Facebook‘ta bulunan haberleri de gösteren uygulama, 3 Şubat tarihinde App Store‘daki yerini alacak. İlk etapta Amerika için yayınlanacak olan uygulamanın, Türkiye’ye ne zaman sunulacağı bilinmiyor.

 

Önceki yazıyı okuyun:
Google 2013 son çeyrek finans raporu: Play Store satışları geliri artırdı

Google 2013 dördüncü çeyrek finans raporunu açıkladı. Geride kalan üç aylık dönemde 16.86 milyar dolar gelir ve hisse senedi başına...

Kapat