IPHaber

Genel


Facebook Marketplace içerikleri Haber Kaynağı’nda görünmeye başladı

Haziran 18, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Facebook Marketplace içerikleri Haber Kaynağı'nda görünmeye başladı

Geçtiğimiz aylarda ülkemizde de kullanıma açılan Facebook’un ikinci el alışveriş servisi Marketplace’in içerikleri haber kaynağında da görünmeye başladı. İki hafta önce ABD’de Marketplace için yeni reklam modellerini test etmeye başlayan Facebook, içeriklerin şimdiden daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyor.

Facebook, aslında kullanıcıların ilanlarını Haber Kaynağı’nda öne çıkarmasını sağlayan reklam modeliyle hem gelir elde etmeyi hem de Marketplace’de daha fazla satış yapılmasını amaçlıyor. Şirket, reklam modelini şimdilik ülkemizde aktif olarak kullanıcılara sunmuyor. Ancak haber kaynağında görülen Marketplace içerikleri, kullanıcıları platforma yönlendirmeye başladı.

İşin ilginç yanı ise ilanlardaki bu görünürlüğün Facebook’un yılbaşında başlattığı Facebook’ta geçirilen zamanın iyileştirilmesi hareketiyle çelişmesi. Hatırlarsanız, bu yılın başında Mark Zuckerberg yeni yıl hedeflerini açıklarken bu yılki hedefin Facebook’u düzeltmek olduğunu belirtmişti. Ardından yapılan Haber Kaynağı algoritma değişimi ise Facebook’ta geçirilen zamanı anlamlı kılmak adına aile ve arkadaşlara ait gönderilerin, genel içeriklere göre öncelik kazanmasını sağlamıştı. Bu yenilenme ile birlikte bir çok işletme sayfasının ve yayıncının trafiği ise ciddi anlamda azalmıştı.

Marketplace’in henüz reklam modelleri devreye girmeden içeriklerine Haber Kaynağı’nda yer verilmesi ise Facebook’un bu özelliğe verdiği önemin bir göstergesi. Türkiye pazarında Sahibiden.com ve Letgo ile rekabet eden Marketplace’in, büyüme konusunda attığı yeni adımları hep birlikte izleyip göreceğiz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
DeepMind, iki boyutlu görselleri üç boyutlu nesnelere dönüştüren yapay zeka algoritması

DeepMind, iki boyutlu görselleri üç boyutlu nesnelere dönüştüren artırılmış gerçeklik algoritması olan Generative Query Network'ü (GQN) tanıttı. İnsan beyninin çevresini...

Kapat