IPHaber

Genel


Facebook kampüsünde sevimli bir tilki ailesi

Ağustos 7, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Facebook kampüsünde sevimli bir tilki ailesi

Facebook çalışanları uzun süredir kampüsü dört ayaklı ve sevimli dostları tilkiler ile paylaşıyor. Aslında bu haber yeni değil zira geçtiğimiz 5 yıldır bir tilki ailesi Menlo Park’taki merkezde boy göstermeye devam ediyor. Bu kampüsteki binlerce çalışanı kendine hayran bırakan tilkilerin hikayesi ise burada bitmiyor.

Birçok Facebook çalışanın geçtiğimiz yıllarda klasik kampüslerinin yanındaki yeni ofisleri Bina 20 ve Bina 21’e geçmesiyle tilkiler de binadaki yerlerini aldı. Bilmeyenler için söyleyelim ünlü mimar Frank Gehry tarafından tasarlanan bu yapıların çatısında doğal bir park bulunuyor. Tilkiler de çalışanlarla birlikte çatıdaki bu parkın tadını çıkarıyor.

Taking in some morning sunshine!

Posted by FB Fox on Tuesday, January 23, 2018

Üstelik Facebook çalışanlarının tilki odağındaki yaşamı küçük karşılaşmalarla da sınırlı değil. Görünen o ki; çalışanlar Workplace’de oluşturdukları şirket içi bir grupta tilkiler hakkındaki son gelişmeleri konuşuyor ve tilkilerin çekilen en güncel fotoğraflarını paylaşıyor.

Follow the yellow brick road… #Facebook #fox #facebookfox #animal

A post shared by Ben Buxton (@benbux) on May 19, 2015 at 7:02pm PDT

Çalışanların hızını alamayıp tilkilerin fotoğraflarını sıklıkla Instagram’da da paylaştığını söyleyelim. Fotoğrafları hem Instagram’da hem de diğer sosyal ağlarda da #FacebookFox hashtagi altında görmeniz mümkün.

#wildlife at #facebook

A post shared by Thomas Arend (@arendsf) on Mar 1, 2018 at 4:25pm PST

İlk olarak 2013 yılında dikkat çeken tilki ailesi, 5 yıldır ilgi odağı olmaya devam ediyor. Hatta şirket, çalışanlarına tilkiler hakkında bir sunum hazırlayarak, onlara karşı nasıl davranılması gerektiğini aktardı. Vahşi hayvanların doğasını bozmamak adına tiklilerin beslenmemesi ve sevilmemesi gerektiğini belirten şirket, kampüsü de en başından doğa içindeki varlıkları rahatsız etmeyecek şekilde tasarlamaya gayret etti.

Feeling foxy

Posted by FB Fox on Thursday, April 19, 2018

Aslında şirkette toplamda kaç tilki olduğu bilinmiyor. Ancak Instagram kullanıcılarından biri, 7 tilkiyi bir arada gördüğünü ifade ediyor. Messenger çıkartmalarına dahi sızan Facebook’un tilki ailesi, aynı zamanda bir Facebook Sayfasına da sahip. 100 bin beğeniye sahip FB Fox sayfası üzerinden tilkilerin en güncel fotoğraflarına ulaşmanız mümkün.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Volkswagen, elektrikli araçlarında da zehir saçmayı başarmış!

Emisyon yazılımı skandalı ile gündeme gelen ve ABD'ye 4,3 milyar dolar ödemeye mahkum edilen VW Group, skandalın ardından 2025 yılına...

Kapat