IPHaber

Genel


Facebook, Haber Kaynağı’nda istenmeyen kelimeleri sessize alma özelliğini test ediyor

Haziran 28, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Facebook, Haber Kaynağı'nda istenmeyen kelimeleri sessize alma özelliğini test ediyor

Facebook, geçtiğimiz yıl aktif ettiği takip ettiğiniz kişileri ve sayfaları sessiz alma özelliğinden sonra şimdi de istenmeyen kelimeleri sessize alma özelliğini test ettiğini açıkladı.

Gündemden sıkılanlar, izledikleri dizinin spoiler’ını öğrenmemek için canla başla mücadele edenler için gerçekten etkili olacağını düşündüğümüz bu özellikte, bir anahtar kelimeyi ertelemek için öncelikle o kelimeyi içeren bir yayın bulmanız gerekiyor. Akıllardaki soru da tam bu noktada devreye giriyor. Çünkü herhangi bir yayını engellediğinizde oradaki bütün kelimeleri de engellemiş oluyorsunuz.

Örneğin; “Almanya, Dünya Kupası’ndan elendi” haberini sessize aldığınızda “Almanya”, “Dünya”, “Kupası” ve “elendi” kelimelerini ayrı ayrı sessize almış oluyorsunuz. Fakat Facebook yetkilileri, bu problemin de çözümünün olduğunu, istediğiniz kelimeyi engellemeyi kaldırabileceğinizi söylüyor.

Facebook’un yeni sessize alma özelliğinin sadece kelimeler için değil, görseller için de aktif edileceğini belirtelim. Facebook, tüm bu sessize almalara izin verse de reklamlı içerikleri engellemek ise maalesef henüz mümkün olmuyor. Karşınıza sponsorlu bir içerik çıktıysa onu sessize alamıyorsunuz.

Facebook yetkilileri, kullanıcıların sessize alma özelliğinden önce birçok sayfayı beğenmekten ve takip etmekten vazgeçtiğini ya da o sayfaları engellendiklerini belirtiyor. Bu yeni özellik ise birçok kullanıcı için büyük kolaylık sağlayacaktır diyebiliriz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
600 milyon dolar yatırım alan Lyft’in değerlemesi 15 milyar dolara çıktı

Uber'in ABD'deki en büyük rakibi konumunda olan Lyft, 600 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Fidelity Management & Research Company‘nin liderliğinde...

Kapat