IPHaber

Mobil


Facebook görüntülü Chat uygulaması

Mayıs 23, 2010 by admin in Mobil, Sosyal Network with 0 Comments

Artık Facebook’un da bir ChatRoulette uygulaması var. Söz konusu olan daha edepli bir sürüm.
18 yaşındaki Rus Andrey Ternovskiy tarafından geliştirilen rasgele görüntülü sohbet sitesi ChatRoulette yeni bir internet akımının da öncüsü oldu. Ternovskiy tarafından geliştirilen ChatRoulette’in ardından birçok farklı video sohbet hizmeti de ortalıkta mantar gibi bitmeye başladı. Şimdi de bu görüntülü sohbet hizmeti kervanına Facebook kullanıcıları da ChatVille isimli uygulama ile katılabilecek. ChatRoulette’in aksine çıplaklık ve tacize çok daha az açık olan uygulama sayesinde, Facebook üzerinde tanımadığınız kişilerle görüntü destekli sohbet edebileceksiniz. Konuşma sırasında ekran görüntüsü alınarak, görüntüleri Facebook duvarınızda paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca konuşmadan küçük bölümleri video olarak da kaydetmeniz mümkün.
Uygulama anında mesajlaşma hizmeti Digsby tarafından geliştirildi. Görüntülü sohbeti gerçekleştirdiğiniz kişilere tavırları ve size davranışları doğrultusunda rütbe işaretleri verebiliyorsunuz.

Tagged , , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Google VMware iş birliği

Google Application Engine bugüne kadar Google sunucularında host ediliyor ve yazılımcıların uygulama geliştirmelerine katkıda bulunuluyordu.

Kapat