IPHaber

Genel


Facebook, büyük sayfalar için doğrulama sürecini değiştiriyor

Nisan 9, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Facebook, büyük sayfalar için doğrulama sürecini değiştiriyor

ABD için ara seçim dönemi yaklaşırken, Facebook da büyük takipçi kitlesine sahip sayfalar için yeni bir doğrulama süreci oluşturuyor. Facebook’un doğrulama hakkındaki yeni kuralları, büyük işletmelerin Instagram ve Facebook sayfalarını etkileyecek.

Facebook yetkilileri cuma günü yaptığı açıklamada, büyük işletmelerin sayfaları için böyle bir doğrulama sürecinin gelecek olmasını “ABD dışındaki insanların, iç politika gibi konularda hileli yayınlar yapmasını engellemeye yönelik bir hareket” olarak tanımladı. Facebook’ta siyasi reklam satın alan herkesin kimliğinin doğrulandığını da belirtelim.

Facebook, yeni doğrulama işleminin yalnızca takipçisi fazla olan sayfalar için geçerli olacağını belirtirken, az takipçili sayfaların bundan etkilenmeyeceğini söyledi. Doğrulama, kişinin gerçek kimliği ile Facebook bilgilerinin örtüşüp örtüşmediğini ve Facebook’taki adresin gerçek olup olmadığını ortaya çıkaracak olan “gerçek posta” yoluyla gerçekleşecek. Facebook’taki adrese içinde bir kod olan mektup gönderilecek ve o kodun platformdakiyle uyuşup uyuşmadığına bakılacak.

Geçen yıl Facebook, 100 milyondan fazla insan tarafından görülen yayınlar oluşturabilecek 500’e yakın sahte sayfa tanımlamıştı. Ruslar, silahlılar ve din gibi ABD halkını bölen ve hatta gerçek hayattaki gösterileri teşvik eden sayfalar oldukları içinde haklarında suç duyurusunda bulunulmuştu.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Zuckerberg’e özel Messenger mesajlarını silme aracı herkese açılıyor

Geçtiğimiz hafta Mark Zuckerberg‘ün şimdiye kadar Messenger mesajlarını gönderdikten sonra dahi geçmişe dönük olarak silme özelliğine sahip olduğu ortaya çıktı....

Kapat