IPHaber

Etkinlik


Etkinlik: Siber Saldırı Aracı Olarak DDoS

Haziran 27, 2011 by admin in Etkinlik, Güvenlik with 0 Comments

Gerçek hayattaki doğal felaketlere benzetilen DDoS saldırıları son zamanlarda tüm dünyanın gündemini meşgul etmeye başladı. Ciddi bir bilgi birikimi gerektirmeden tamamen kaba kuvete dayanan bu siber saldırı tipinde amaç sistemlere sızmak değil, sistemleri erişimsiz kılmak, hizmet verememesini sağlamaktır.

Kesin bir çözümü olmayan bu saldırılara karşı en büyük savunma, ağ ve güvenlik altyapısının güçlendirilmesi ve konu hakkında bilinçli siber güvenlik uzmanlarının yetiştirilmesidir.

5 Temmuz 2011 Salı günü Microsoft Türkiye sponsorluğunda Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ tarafından gerçekleştirilecek “Siber Saldırı Aracı Olarak DDoS” konulu oturumda DDoS’la ilgili merak edilen tüm konulara konunun uzmanları tarafından açıklık getirilecektir.

Etkinlik hakkında detay bilgi ve kayıt için http://www.bga.com.tr/siber-saldiri-araci-olarak-ddos/ adresi ziyaret edilebilir.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Ekşi Sözlük Şirketlere Açılıyor

Ekşi Sözlük yazarlarının bilgilerinin savcılığa verilmesi ve aralarında popüler yazarların da bulunduğu birçok yazarın sözlüğü terk etmesiüzerinden bir hafta bile geçmeden...

Kapat