IPHaber

Genel


ETİD Yönetimi Yeni Döneme Hazır

Kasım 11, 2015 by admin in Genel with 0 Comments

E-ticaret sektörünü büyütmek amacı ile hizmet veren Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği ETİD, 4. genel kurulunu gerçekleştirdi. Yeni döneminde de 2 dönemdir başkanlığını sürdüren Hakan Orhun, ETİD için çalışmalarına devam edecek.

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), 4. genel kurulunu yaptı, 2 dönemdir başkanlık görevini başarı ile sürdüren Hakan Orhun, yeni dönemde de bu görevi üstlendi. Türkiye’de e-ticarete ilişkin hukuki alt yapının oluşmasına ciddi katkıları olan derneğin yönetim kurulundaki başkan yardımcılığı görevini Oktay Yılmaz alırken, kuruldaki diğer isimle ise Evmanya.com Genel Müdürü Aslı Yaşasın, Sahibinden.com Genel Müdür Yardımcısı Bora Biçer, Doğan Online İş Geliştirme Bölüm Başkanı Emre Ekmekçi oldu.

Globalleşen dünyada, önemini ivme kazanarak artıran e-ticaret sektörünün gelişimine değinen ETİD Genel Başkanı Hakan Orhun, “Genç kitlenin yoğunluğu ve tüketim alışkanlıklarına bakıldığında, Türkiye, e-ticaret için oldukça doğru bir pazar. Bu nedenle de gelişimin hızla devam edeceğini düşünüyoruz.” diyerek e-ticaretin Türkiye’deki gelişimine dikkat çekti. Bu gelişim için gerekli olan yasal düzenlemeler ve alt yapı çalışmalarının da çok önemli olduğuna vurgu yapan Orhun, “E-ticaretin gelişimi için yasal süreçler ve altyapı çalışmaların hız kazanması yönünde tüketicilerin haklı beklentileri de mevcut. Biz de sektörün gelişiminin hızlanması yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

The post ETİD Yönetimi Yeni Döneme Hazır appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
200 Milyon Kullanıcıya Ulaşan Truecaller ’a Numara Etiketleme Özelliği Geldi

10 ay içinde kullanıcı sayısını ikiye katlayan Truecaller'a yeni eklenen Etiketleme özelliği ile artık numaraların hangi kategoriye ait oldukları da...

Kapat