IPHaber

Genel


Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, Google’dan stajyer maaşıyla iş teklifi aldı

Ağustos 17, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

21 Mayıs 2018 tarihinde Vitalik Buterin sonradan silmek üzere bir anket paylaşmıştı. Paylaştığı bu anket Google’dan gelen bir maili içeriyordu ve Google’dan gelen iş teklifi üzerinde Ethereum’u bırakıp bırakmama konusunu takipçilerine sormuştu. Çok geçmeden sildiği bu ankette o sırada çoğunluk “hayır” cevabını vermişti tabiki.

O dönemlerde Google’ın üzerinde çalıştığı blockchain projesi ile ilgili olduğu düşünülen bu iş teklifi mailinin aslının hiç de öyle olmadığı geçtiğimiz gün ortaya çıktı.

San Francisco’da düzenlenen küçük ve kapalı bir etkinliğe davet edilen Vitalik Buterin, etkinlik sırasında gelen bir soru üzerine mayıs ayında Google’dan aldığı iş teklifini açığa kavuşturdu.

Forbes’ın yaptığı habere göre Vitalik Buterin etkinlik sırasında yaptığı açıklamada Google’ın kendisini işe almak için bir mail attığını ve bu mailin devamında aslında kendisine yapılan teklifin Google’da stajyer olarak çalışması olduğu ve maaşının da stajyer maaşı olacağını belirtti.

Multi milyoner birine yapılan bu iş teklifinin ne kadar komik olduğunu söylemeye yok sanırım. Üstelik bu teklif Ethereum’un veya kripto paraların ilk zamanları değil, sadece bir kaç ay önce yapılmış. Bu açıklamanın üzerine Buterin aşağıdaki açıklamayı da yapmaktan geri kalmadı.

Google’dan rastgele bir ik sorumlusunun attığı bu mail, büyük olasılıkla işe alım özelinde çalışan yapay zeka uygulamasının benim daha önce yaptığım ve paylaştığım çalışmalarımdan ötürü Github profilimi analiz etmesi ve Google’da staj yapmaya uygun olduğumu söylemesi üzerine atılmıştır.

Google olmanız böyle ilginç hatalar yapmanıza engel olmuyor anlaşılan. Multi milyoner birinin böyle bir iş teklifi almış olması ise tarihe geçebilecek bir olay.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Android için native işitme cihazı desteği geliyor

Google'ın mobil işletim sistemi olan Android, duyma güçlüğü çeken kullanıcıları sevindirecek yeni bir haber ile karşımızda. Kullanıcılarının hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen...

Kapat