IPHaber

Telekom


Eser Telekom, Tooway ™ İnternet Hizmetinin Türkiye ve Komşu Ülkeler Temsilcisi Oldu

Eylül 12, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Avrupa’nın lider uydu operatörü Eutelsat Communications, genişbanttaki alt kuruluşu Skylogic’in Eser Telekom ile 5 milyon Euro değerinde 3 yıllık bölgesel distribütörlük anlaşması yaptığını duyurdu. Bu anlaşma ile Skylogic ve Eser Telekom, yeni nesil Tooway(tm) uydu genişbant servisini Türkiye, Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’a ulaştıracak.

Eser Telekom, Eutelsat’ın KA-SAT uydusu üzerinden sağlayacağı Tooway(tm) yüksek hızlı genişbant internet servisini karasal ağ hizmetinden yararlanamayan şirketlere ve son kullanıcılara ulaştıracak. Eser Telekom, aynı zamanda yerel yönetimlerle de işbirliği yaparak tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde KA-SAT tabanlı yaratıcı çözümler geliştirmeyi de planlıyor. Eser Telekom ile yapılan bu anlaşma KA-SAT hizmetinin kullanılacağı Türkiye, Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’ı kapsayan ilk ve en büyük distribütörlük anlaşması.

Tooway(tm) uydu genişbant servisi, kısıtlı genişbant çözümüne sahip bölgelerde Eser Telekom müşterilerine hızlı, güvenilir ve uygun maliyetli internet bağlantısı sağlarken; internetten indirme hızını 10 Mbps’e, yükleme hızını ise 4 Mbps’e çıkarıyor. Kullanım ekipmanları küçük bir uydu anteni ve ethernet yolu ile PC’ye bağlı bir modem olan Tooway(tm) servisi, telefon hattına bağımlı kalmadan müşterilerine internet erişimi sağlıyor.

Eser Telekom Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Sönmezalp, Eutelsat’ın KA-SAT uydusu ile sunulan Tooway(tm) servisi konusunda Skylogic ile yapılan bölgesel anlaşmanın önemini belirterek şunları söyledi:

“Anlaşma ile Eser Telekom Türkiye genelinde uydu üzerinden genişbant internet servisi konusunda tedarikçi rolünü daha da güçlendirerek artıracak. Bunun yanı sıra yerel ortaklarımızla işbirliği içerisinde Irak, Gürcistan ve Azerbaycan’daki faaliyetlerimizi hızlı ve etkili bir şekilde genişletmemizi de sağlayacak.”

Skylogic CEO’su Arduino Patacchini ise anlaşma ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Tooway(tm), Eser Telekom’un müşteri kitlesinin genişbant hizmetine en hızlı şekilde ulaşma beklentisine cevap verebilecek en ideal genişbant servisi. Devrim niteliğindeki KA-SAT uydusundan sağlanan internet servisinin bölgedeki ilk ana distribütör ortağı olan Eser Telekom ile Türkiye ve komşu ülkelerde birlikte çalışacak olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz. Bölgeye kapsamlı bir dijital ortam sağlanması yolunda katkı sağlayacak bu işbirliğinin uzun soluklu olmasını arzu ediyoruz.”

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
TTNET “tek şifre” ile Oracle’dan İnovasyon Ödülü kazandı

TTNET, "Tek Şifre" uygulamasıyla Oracle tarafından düzenlenen Oracle İnovasyon Ödülleri kapsamında "Arakatman Yazılım Birleştirme İnovasyon Ödülü"nü (2011 Fusion Middleware Innovation...

Kapat