IPHaber

Güvenlik


Esad’a Türk hacker darbesi!

Ocak 16, 2014 by admin in Güvenlik

Suriye yönetimine yakınlığıyla bilinen hacker grubu Suriye Elektronik Ordusu Türk hacker’larca hack’lendi.

20140116083349_hacker

Son günlerde özellikle dünya çapında büyük şirketlere saldıran ve son olarak Microsoft’un hem Skype hem de Xbox platformlarının sosyal medya hesaplarını hack’leyen Suriye Elektronik Ordusu(SEO) bu kez hack’leyen değil hack’lenen taraf oldu. Kendilerini Turkguvenliği olarak isimlendiren hacker grubu Suriyeli hacker’lara ait olan sea.sy sitesine akşam saatlerinde saldırı düzenledi.

DDOS saldırısının da ötesinde siteye girmeyi başaran hacker’lar SEO’nun sitesinin sunucularını hack’leyip bu şekilde ‘Gel Babana’ başlıklı kendi afişlerini de siteye koymayı ihmal etmedi.

SEO her ne kadar Türk hacker’ların 7 ay boyunca siteye girmek için uğraştığını iddia etse de, Turkguvenliği isimli grup sadece 2 günde sitenin zafiyetini bulup hack’lediğini savunuyor.

Türk hacker grubu saldırı sonrası SEO’ya bağlı üyelerin kimlik bilgilerini ele geçirdiğini kaydederken, SEO ise site üzerinde üyelerin gerçek isimlerinin bulunmadığını belirtti.

SURİYE ELEKTRONİK ORDUSU KİMDİR

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a dolaylı olarak destek veren ve DDOS gibi saldırı yöntemlerini sıkça düşman hedeflere yönelten SEO, son olarak Microsoft’un sosyal medya hesaplarını hack’lemişti.

Önceki yazıyı okuyun:
Empatiq İletişim Teknolojileri Kedacom’un Türkiye Distribütörü Oldu

Video konferans sistemleri konusunda dünyanın önde gelen markalarından Kedacom, Empatiq İletişim Teknolojileri ile distribütörlük anlaşması imzaladı.  Telekomünikasyon sektörünün öncü firmalarından...

Kapat