IPHaber
Son Yazılar

Mobil


Ericsson yeni hedefler belirliyor

Mayıs 9, 2010 by admin in Mobil with 0 Comments

Telekom operatörleri için sağlayıcı devi olarak görülen Ericsson İcra Kurulu Başkanı (CEO) Hans Vestberg geleneksel telekom pazarlarının dışında yeni alanları da hedeflediklerini açıkladı.

Firmanın önceki gün düzenlediği bir organizasyonda konuşma yapan Vestberg, şu ana dek edindikleri tecrübeleri TV, kablolu yayın, sağlık, ulaştırma ve daha pek çok sektöre taşıyabileceklerini ifade etti.

Bu endüstrilerde telekomünikasyon ihtiyacının son derece yüksek olduğunu belirten Vestberg Ericsson’un sahip olduğu yeterlilikler sayesinde geleneksel telekom operatörleri dışındaki sektörlere de hizmet sağlayabileceğini vurguladı.

Ancak firma yeni alanlara açılması hali hazırda iş yaptığı telekom pazarlarından çekileceği anlamına gelmiyor. Vestberg telekom pazarının halen uzun vadede son derece önemli büyüme fırsatları sunduğunu belirtirken, bu büyümede GSM networklerinde yükseltim yapmak isteyen taşıyıcıların baş rolü oynayacağını söylüyor.

Vestberg, hesaplamalarına göre artan mobil genişbant kullanım talepleri doğrultusunda yükseltim ihtiyacı duyan en azından 1,5 milyon GSM baz istasyonu olduğuna dikkat çekiyor ve şu anda dünya nüfusunun yüzde 5’inden azına 21 Mbps hız imkanı sağlanabildiğini söylüyor.

İcra Kurulu Başkanı’na göre ericsson’un sunduğu network yükseltimleri, yönetimli hizmetler, danışmanlık hizmetleri, sistem entegrasyonu ile ST-Ericsson ve Sony Ericsson ortak teşebbüsleri grubun 350 milyar dolarlık bir pazarda işlem görmesini sağlıyor.

Yakınsayan network alanında hizmet vermeye devam edeceğini açıklayan firma şu anda 400 milyon civarında olan mobil genişbant kullanıcı sayısının 2015’de 3,5 milyarı bulacağını öngörüyor.

Tagged ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat