IPHaber

Telekom


Ericsson Telecom CRM Ürünü Türk Mühendisler Tarafından Geliştirilecek

Mayıs 14, 2013 by admin in Telekom, Veri Merkezleri, Yatırım

Telekom operatörlerinin, müşteri süreçlerinin yönetimine tek bir ön yüzden cevap vermeleri ve müşteri deneyimini sürekli iyileştirebilmeleri için tasarlanan Ericsson Telecom CRM Ürünü, artık Türk mühendisleri tarafından geliştirilecek.

İki yıl önce Almanya’da başlayan Ericsson Telecom CRM projesinin AR-GE çalışmalarının Türk mühendislerine emanet edilmesinden büyük gurur duyduklarını belirten Ericsson RMEA Bölgesi CRM Direktörü Kerem Erdem şunları söyledi:

”Frankfurt’ta faturalama yazılımlarını yapan AR-GE bölümü tarafından tasarlanan Ericsson Telecom CRM Projesi’ne destek olmaları için 2011 yılında Türkiye’den arkadaşlarımızı göndermiştik. Türk mühendislerin bu konudaki know how’u ve yetkinliklerinin fazla olması, kaliteli işgücü ve bütçe avantajları dolayısıyla, tasarımdan kodlama aşamalarına kadar projenin tamamının güncellemesi ve geliştirmesinin Türkiye’de ve Türk mühendisler tarafından yapılmasına karar verildi. Telekom dünyasında CRM’in en aktif olduğu bölge Orta Doğu. Dolayısıyla geliştireceğimiz ürün için en büyük müşterilerin yine bu bölgeden çıkacağına inanıyoruz. Ericsson’un Türkiye’ye yatırımlarına devam ediyor olması ve böyle bir karar alarak Türk mühendisler için ek istihdam yaratıyor olması büyük bir övünç kaynağı”.

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye Google, Facebook, Twitter’dan 100 Milyon TL Civarı Vergi Almayı Planlıyor

İnternet firmalarından vergi alınması konusu Türkiye'nin de gündeminde. Geçtiğimiz günlerde ABD'de kabul edilen kanun[1], Avrupa'lıların hazırlık yapması[2], İngiliz'lerin popüler siteleri...

Kapat