IPHaber

Genel


Ericsson Cihazları Birbirine Bağlıyor

Eylül 28, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Ericsson, özellikle yeni nesil elektronik cihazlara yüksek hızlı kablosuz bağlantı sağlamak için tasarlanmış olan yeni mobil geniş bant modülünün duyurusunu yaptı.

Ericsson’un yeni modülü GPS navigasyon cihazları, dijital e-kitap’lar ve diğer popüler taşınabilir tüketici elektroniği cihazlarına hızlı bir şekilde kurulum sağlamayı hedefliyor. Mobil geniş bant imkanlarının günlük yaşamın bir parçası olması nedeniyle yeni modül, medya oynatıcılarına, dayanıklı tüketim mallarına ve daha pek çok cihaza entegre olma potansiyeline sahip. Ericsson’un bu yeni modülleri, üreticilerin bağlantıya dayalı yaşam tarzına yönelmelerine izin veriyor.

C3607w olarak adlandırılan bu modül, işlemci ve bağlantı tasarımını ayırarak, cihaz üreticilerine, yeni nesil pratik ve yenilikçi elektronik cihazlar oluşturmak için gereken esnek ve bağımsız bağlantı çözümünü sağlıyor. Ericsson’un önceki modüllerinin üçte biri boyutunda olan C3607w, geniş bir operatör onay programıyla birlikte sunuluyor.

Bu ürün, Ericsson ve Intel’in faaliyet gösterdikleri telekom ve bilgi işlem sektörlerini bir araya getirmekle kalmıyor, mobil geniş bant ekosistemini tüketici elektroniği sektörüne taşınmasına da neden oluyor.

C3607w, Ericsson’un bugüne kadar geliştirdiği en küçük, en hafif ve en hızlı mobil geniş bant modülü olma özelliğini taşıyor. C3607w modülü, öncekilerden %40 kadar daha az güç harcamasının yanında 5,76 Mbps’lik bir hıza erişebiliyor. Ericsson’un uzaktan uyku modundan çıkarma komutlarına izin veren “wake-on-wireless” özelliğine sahip olan geniş bant modülü, güvenlik ve mesajlaşma için yeni bir uygulama seti imkanı da sunuyor olacak.

Tagged , , ,

Related Posts

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Beklenmeyen Misafir: Windows 7?

Microsoft'un büyük umutlar beslediği yeni işletim sistemi Windows 7'nin final sürümü, erkenden piyasaya sürülebilir.

Kapat