IPHaber

Genel


Enterprise Kurumlarda Güvenlik Ürünü Değişimi (Ciphent Transformation)

Mayıs 8, 2009 by admin in Genel with 0 Comments

Enterprise ölçekli kurumlarda ürün geçişi kararlarını vermek oldukça güç. Yeni ürünlerin testleri, ekiplerin eğitimi ve yeni sistemin teknik gereksinimlerinin karşılaması önemli bir iş yükü doğuruyor. Peki ya var olan politikaların taşınması? Ciphent Transformation ürünü hayatınızı kolaylaştırabilir.

Büyük kurumlarda ürün ve teknolojiyi değiştirmek zor bir süreç. Mevcut üründen memnun olmayan birçok büyük kurumsal müşteri yeni ürüne geçişlerden çekiniyor. Yeni ürünlerin testleri, sistem gereksinimlerinin kontrolü ve karşılanması ve ilgili ekiplerin eğitilmesi uzun süreçli, riskli ve maliyetli bir iş olabiliyor. Zira büyük kurum ağlarında çalışan bilgi güvenliği ürünleri üzerinde yüzlerce hatta binlerce kural, onlarca farklı politika çalışabiliyor. Yine de bilgi güvenliğini arttırmak ve daha iyi yönetilebilir bir güvenlik sistemine sahip olmak için ürün değiştirmek ve bu çalışmaları yapmak kaçınılmaz oluyor.

Ciphent şirketi Transformation ürünü ile büyük sistemlerin ürün değişimleri sürecine son derece önemli bir katkı sağlıyor. 30’dan fazla güvenlik ürününü destekleyen Ciphent Transformation, var olan politikaları yeni ürüne taşıyor. Örneğin Symantec’ten McAfee’ye, IBM ISS’den Symantec’e,  Trend Micro’dan Sophos’a geçiş yaparken tüm kuralları, hariç tutma listelerini, virus tarama ayarlarını, Host IPS ve Desktop Firewall ayarlarını otomatik olarak yeni sisteme taşımak. Kurumun büyüklüğüne göre günler, haftalar ve hatta aylar sürecek bu işlemlerin tümü birkaç saat içerisinde tamamlanabiliyor.

Ürün tanıtım videosu: /videolar/ciphent-ürün-değiştirme-yardımcısı
Ürün web sayfası: http://www.ciphent.com/security_objects/transformation

Serkan Akcan

Nebula Bilişim
Bilgi Güvenliği Danışmanı

Tagged ,

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Metasploit Kullanımı

MSF’in kullanımını konsol ve web arayüzünü kullanarak bir örnek ile açıklamaya çalışacağız. Bunun için öncelikle test yapacağımız sistem üzerindeki açıkları...

Kapat