IPHaber

Veri Merkezleri


En hızlı tarayıcı hangisi?

Mayıs 8, 2013 by admin in Veri Merkezleri, Yazılım

Tarayıcıları yeni SunSpider ile test ettik!

Web tarayıcınızın performansını merak ediyorsanız, bu testimizin sonuçlarına mutlaka göz atın!

20130507014206_internet1
Web tarayıcılarının JavaScript performansını test etmenizi sağlayan SunSpider’ın son sürümü SunSpider 1.0, artık web tarayıcıları tarafından “kandırılamıyor”. Tarayıcılar öncesinde bazı testleri atlayarak daha yüksek puan almayı başarabiliyorlardı, ancak son sürümde bu durum ortadan kalkmış durumda.

Peki web tarayıcıların son sürümlerinin, SunSpider 1.0’da nasıl bir performans gösterdiğini merak ediyor musunuz? Biz ettik ve önde gelen web tarayıcılarını SunSpider sınavına tabi tuttuk. Firefox 20, Chrome 26, Safari 5.1.7 ve Opera 12.15, testimize katılan tarayıcılar oldu.

Testte Chrome, önceki testlere göre daha kötü bir sonuç verdi ve 263.9 milisaniye ile testteki en kötü ikinci tarayıcı oldu (Chrome daha önce de SunSpider’da lider değildi). Windows 8’deki Internet Explorer 10, JavaScript’te en hızlı tarayıcı olma ünvanını devam ettirdi. IE10, 148 milisaniye ile testimizde yeni bir rekor kırmayı başardı.
web tarayıcı,SunSpider,Firefox,chrome,safari,opera,Internet Explorer

Önceki yazıyı okuyun:
Yazıcıdan çıkarılan ilk silah denendi! (Video)

Dünyanın üç boyutlu yazıcıyla üretilen ilk tabancası ABD'de başarıyla denendi. Silahın yaratıcısı Defense Distributed adlı grup, taslağı internette yayımlamayı planlıyor....

Kapat