IPHaber

kurumsal


Empatiq İletişim Teknolojileri’nden KOBİ’lere Santral Kiralama Desteği

Aralık 13, 2013 by admin in kurumsal, Manşet, Telekom

İnternet tabanlı iletişim sistemleri konusunda Türkiye’nin önde gelen firmalarından Empatiq İletişim Teknolojileri, KOBİ’lere sunduğu kiralama hizmeti ile alanında bir İLK’e imza attı.

Telekomünikasyon sektörünün öncü firmalarından Empatiq İletişim Teknolojileri’nin  1 Aralık 2013 tarihi itibari ile sunmaya başladığı Finansal Kiralama Hizmeti, KOBİ’lere büyük avantajlar sağlıyor.

Finansal Kiralama Hizmeti, santral sistemine sahip olmak ya da mevcut santral sistemini yenilemek isteyen firmalara 48 aya varan vadelerle ödeme yapma imkanı sunuyor. Ayrıca, Empatiq Finansal Kiralama hizmetinden faydalanan firmalar, dilerse hiçbir ek ücret ödemeden vade bitiminde santral sistemini satın alabiliyor.

Firmalara vergi avantajı da sağlayan kiralama sistemi sayesinde, kurumlar, kiralama sürecinde ödenen tutarları, ödeme tarihinde muhasebeleştirerek, bu giderleri vergi matrahından düşebiliyor. Böylelikle KOBİ’ler diledikleri santral sistemlerine çok daha ekonomik koşullarla sahip olabiliyor.

Teknoloji ürünleri konusunda Finansal Kiralama hizmetinin KOBİ’lere sağlayacağı avantajları vurgulayan Aykut Sağlam, yurt dışında uzun yıllardan beri uygulanan bu sistemin Türkiye’de de kısa bir süre içerisinde yaygınlaşacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Empatiq İletişim Teknolojileri, kurumlara,  geleneksel iletişim sistemlerine göre hem daha esnek hem de daha ekonomik olan internet tabanlı iletişim sistemlerini sunuyor. Bu iletişim sistemleri firmaların verimliliğini artırıyor. Empatiq Finansal Kiralama sistemi ile internet tabanlı iletişim sistemleri olarak adlandırdığımız IP tabanlı santralleri kurumlara kiralıyoruz. Kurumlar böylelikle IP tabanlı sistemlerin avantajlarından faydalanırken ek olarak kiralama sisteminin, vergisel avantajlarından da istifade edebiliyorlar.”

Empatiq İletişim Teknolojileri Hakkında:

2003 yılında kurulan Empatiq İletişim Teknolojileri, 10 yılı aşkın süredir, kurumlara IP tabanlı ses ve iletişim çözümleri sunmaktadır.

2005 yılında, telekom sektörünün özelleştirilmesi sürecinde, operatörlerin altyapılarına yönelik anahtarlama ve ücretlendirme sistemlerini tasarlayan Empatiq İletişim Teknolojileri, dialer ve otel ücretlendirme sistemlerinin Türkiye’de yaygınlaşmasında önemli katkılar sağlamıştır. IP tabanlı iletişim sistemlerinin tüm dünyada ön plana çıkmasına paralel olarak, IP iletişim konusunda önemli projelere imza atmıştır.

Empatiq İletişim Teknolojileri, Türkiye’de Video IP telefon konseptini geliştiren ilk firma olmuştur.

Grandstream ve Sangoma markalarının Türkiye’deki tek distribütörü olan Empatiq İletişim Teknolojileri, değişen teknolojik şartlar ve sektörün ihtiyaçlarına paralel olarak, ürün ve çözüm yelpazesini genişleterek, Cisco, Yealink ve 3CX markalarını da bünyesine katmıştır.

2012 yılında yeniden yapılanma sürecine giren Empatiq İletişim Teknolojileri, bu süreçte %200 oranında büyüme kaydederek, önemli bir başarıya imza atmıştır. Aynı zamanda, 2013 yılında, Capital Dergisi’nin Türkiye’nin 44 büyük şirketi arasında yaptığı araştırmada, yeni ürünlerden elde edilen satış payı sıralamasında ilk sayıda yer alarak, yenilikçi yaklaşımını bir kez daha kanıtlamıştır.

Distribütörü olduğu markaların, Türkiye’deki tek temsilcisi olan Empatiq İletişim Teknolojileri, bu ürünlerin, ithalat, satış ve satış sonrası operasyonlarını başarıyla yürütmektedir.

IP üzerinden ses ve görüntü iletimini sağlayan ürünlere odaklanan Empatiq İletişim Teknolojileri, sunmuş olduğu tüm ürün ve çözümlere katma değer sağlamaktadır.

IP iletişim sistemleri konusuna odaklanan Empatiq İletişim Teknolojileri, sunduğu katma değerli çözümler ve her geçen gün genişlettiği ürün yelpazesi ile kurumların, daha verimli ve daha karlı firmalar olmalarını hedeflemektedir. Bu bağlamda, kurumların ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz ederek, gereksinimlere göre özelleştirilmiş en etkin tümleşik iletişim çözümlerini sunmaktadır.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren iş ortakları ile birlikte önemli IP iletişim projeleri gerçekleştiren Empatiq , iş ortaklığı yapısını her geçen gün güçlendirmektedir.

Satış ve operasyon süreçlerinde, profesyonel bir kadro ile çalışan Empatiq İletişim Teknolojileri’nin bünyesinde, sertifikalı mühendisler ve yazılım geliştirme ekibi de bulunmaktadır.

İş hayatındaki başarının temelinde, güven, kalite, müşteri odaklılık ve yenilikçilik ilkelerinin yattığı inancıyla yoluna devam eden  Empatiq İletişim teknolojileri, her geçen gün gelişimini artırarak büyümeye devam etmektedir.

 

Önceki yazıyı okuyun:
Fark açılıyor!

Tablet piyasasına yönelik yeni bir araştırma, geçtiğimiz yıl iOS’in önüne geçmeyi başaran Android’in 2013’te arayı biraz daha açtığını gösterdi. Apple,...

Kapat