IPHaber

Genel


Elon Musk, SpaceX’te çalışmak üzere 500’den fazla kişiyi işe alacak

Haziran 8, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
Elon Musk, SpaceX'te çalışmak üzere 500'den fazla kişiyi işe alacak

16 yıl önce kurulan SpaceX, o zamanlar yeni bir şirket olmanın da gerektirdiği gibi bünyesinde çok az çalışan bulunduruyordu. Fakat son dönemde yaptığı işlerle oldukça büyüyen ve dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri haline gelen SpaceX’in şu anda, Federal İletişim Komisyonu’na göre 6 binden fazla çalışanı bulunuyor.

Gelecek hedefini “Mars’a bir insan kolonisi götürmek” olarak açıklayan Elon Musk, bu gayesini gerçekleştirebilmek için birçok işe alım gerçekleştiriyor. 2017 yılında kariyer sayfalarından SpaceX’te çalışmak üzere 470 iş ilanı yer alıyordu ve bu pozisyonların anında dolduğunu söyleyebiliriz. Ancak salı günü itibariyle SpaceX’te çalışmak üzere çeşitli pozisyonlar için 540 adet iş ilanı verildi. Thinknum tarafından yapılan bir analiz , şirketin işe alım sürecinin Eylül ayında yavaşladığını ancak o günden bu yana istikrarlı bir şekilde yükseldiğini de gösteriyor.

SpaceX’in üretimden sorumlu başkan yardımcısı Andy Lambert, son zamanlarda Reddit’te yaptığı açıklamada, SpaceX’te çalışanların şirketin insanlığı çokuluslu hale getirme misyonlarını desteklemenin ayrılmaz bir parçası olduğunu ve ekibe katılmak için daha fazla insana ihtiyacımızları olduğunu söyledi. Sayısız iş tanımları ise Musk’tan gelen son açıklamalarla birlikte, SpaceX’in nasıl bir yardım istediğini ortaya koyuyor.

Musk’ın roket şirketi bu yıl 30 kişilik Falcon 9 roketini fırlatmayı planlıyor. SpaceX, Block 5 adlı Falcon 9 roketinin son büyük yinelemesine tamamen geçiş yapmak üzere. Musk, kısmen yeniden kullanılabilir başlatıcıyı “şimdiye kadar yapılmış en güvenilir roket” olarak tanımladı. Şirketin ayrıca, Falcon Heavy roketini yaratmak için 500 milyon dolardan fazla bir miktar harcadığını da belirtelim.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook uygulama içi reklam satışına ve “Header Bidding”e yöneliyor

Facebook, reklam anlayışını kendi mobil platformunun dışına taşıyarak MoPub, Fyber ve Max gibi reklam satışı şirketlerinin yürüttüğü açık artırmalara katılmak...

Kapat