IPHaber

Genel


Ekonomik ve güvenli arşiv için NetteArşiv

Aralık 19, 2016 by admin in Genel with 0 Comments
işnet _Ayt__l_Sepetci

İşNet, e-dönüşüm sürecine dahil olan şirketlere, veri saklama işlemlerinde hayatını kolaylaştıracak yeni bir çözüm geliştirdi. NetteArşiv adını taşıyan çözüm, elektronik defter ve beratların bulut ortamında güvenli ve ekonomik koşullarda saklanmasını ve bu verilerin çeşitli kontroller ile ön denetimini sağlıyor.

Türkiye’nin Yeni Nesil Dijital Dönüşüm Merkezi olarak faaliyet gösteren İşNet, her ölçekteki şirketin e-dönüşüm sürecine katkı sağlayan ürün ve çözümler geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda İşNet, şirketlerin e-dönüşüm süreçlerinde işlerini kolaylaştıran çözümlerine bir yenisini daha ekledi. NetteArşiv adını taşıyan çözüm, oluşturulan defterler, beratlar ve GIB imzalı beratlar gibi muhafaza edilmesi gereken dosyaların tamamını, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın belirlediği dizin yapısında ve bulut teknolojisi ile saklayan sistemdir. NetteArşiv bir saklama platformu olmasının yanında platform içerisinde bulunan beyanname ve banka ekstresi ekleme özelliği sayesinde şirketlerin ilgili dönemdeki defter, berat, beyanname ve banka ekstrelerini karşılıklı olarak kontrol ederek ön denetimi gerçekleştirmektedir.

İşNet Genel Müdür Yardımcısı Aytül Sepetci, NetteArşiv sisteminin de devreye alınmasıyla birlikte İşNet olarak şirketleri hızlı dijital dönüşüm sürecine hazırlamak üzere tüm ürün ve hizmet yelpazesini oluşturduklarına dikkat çekiyor. Bu noktada hem altyapı hem platform hem de yazılım çözümlerini birlikte sunan şirket olma özelliğini yerine getirdiklerinin altını çiziyor.

NetteArşiv sisteminin uygun maliyetli, hızlı, kaliteli, güvenilir yeni teknoloji çözümleri arasında yer aldığını belirten Sepetci açıklamasını şöyle sürdürüyor: ”Çözümümüz, şirketlerin kanunen saklaması gereken defterleri arşivlemesinin yanı sıra bu defterlerin Maliye Bakanlığı’nın istediği formatta oluşturulup oluşturulmadığının kontrolünü, muhasebe denetimlerinin yapılmasını; şirketin her türlü kıymetli/kritik belgelerinin saklanması ve arşivlenmesini; bu sayede de tüm veri kayıplarının önlenmesini sağlıyor. ”

NetteArşiv sistemi, yine İşNet’in bir başka e-dönüşüm çözümü olan LucaNet Kobi Ticari Yazılımı ile entegre çalışabiliyor. NetteArşiv ticari olmayan diğer kaynaklardan almış olduğu veriyi LucaNet Kobi Ticari yazılımına aktarabiliyor ve bu sayede veriler firmaların muhasebe sürecine hızlıca entegre ediliyor.

Ayrıca TÜRMOB tarafından geliştirilmiş olan Luca Mali Müşavir Programı e-Defter uygulamasından e-defteri oluşturduğu anda dilerse otomatik olarak NetteArşiv sisteminde bu belgeleri yedekleyebiliyor.

NetteArşiv Sisteminin Özellikleri:

  • Şirketlerin kanunen saklaması gereken tüm kıymetli belge, evrak ve beratların bulut ortamında güvenli olarak saklanmasını, kontrolünü ve öndenetimini sağlıyor
  • Belge ve defterlerin Maliye Bakanlığı’nın istediği formatta oluşturulup oluşturulmadığının kontrolünü sağlıyor
  • Muhasebe denetimlerinin yapılmasını sağlıyor
  • Şirketin her türlü kıymetli/kritik belgelerinin saklanması ve arşivlenmesini; bu sayede de tüm veri kayıplarının önlenmesini sağlıyor
  • Marka bağımsız ticari, mali, finansal vb. dış sistemlerle entegre çalışabiliyor.

#İş3Net, #edönüşüm, #verisaklama, #NetteArşiv, #elektronikdefter

The post Ekonomik ve güvenli arşiv için NetteArşiv appeared first on ITNetwork.

Kaynak:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Eğitimin geleceğini teknoloji şekillendirecek

Öğretmenlerin ve öğrencilerin teknolojiyi kullanma becerilerini geliştirmek için çalışan Microsoft, bu alandaki çözümlerini Eğitim Teknoloji Zirvesi'nde sergiledi. Eğitimde dijital dönüşüm...

Kapat