IPHaber

Genel


Ehliyet sınavına mobil hazırlık

Eylül 1, 2014 by admin in Genel with 0 Comments

Arox Bilişim tarafından geliştirilen “Ehliyet” uygulaması ile ehliyet sınavına hazırlanmak ve güncel bilgilere erişmek kolay. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her iki ayda bir olmak üzere yılda toplam 6 defa yapılan ehliyet sınavı ‘yazılı’ ve ‘uygulamalı’ olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Arox Bilişim’in “Ehliyet” uygulamasının amacı ise çalışma ortamını mobil ortama taşımak ve yazılı sınava çalışmayı kolaylaştırırken, direksiyon sınavı için önerilerde bulunmak.

Söz konusu uygulamayı kullanmak için internet bağlantısına gerek bulunmuyor. Bunun yerine AppStore’dan indirilip kurulması yeterli. Sonrasında sürücü adayları ilkyardım, trafik ve çevre, motor ve araç tekniği bilgilerine ulaşabiliyor. Uygulamanın bir özelliği de geçmiş sınavları içermesi. Böylece adaylar sınava hazırlanabiliyor. Ayrıca sürücü adaylarında aranacak şartlar, yazılı sınav bilgileri, direksiyon sınavı bilgileri, direksiyon sınavında dikkat edilmesi gerekenler, trafik cezaları bilgileri de uygulamada yer alıyor.

Source: BTHABER

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Üçlü işbirliği mobiliteyi destekleyecek

VMware, NVIDIA ve Google; VMworld 2014 konferansında, Google Chromebook ürünlerine yüksek performanslı sanal masaüstü ve iş istasyonu sınıfında grafikler sunmak...

Kapat