IPHaber

Genel


E-ticaret dünyasının önemli ismi Elif Gür hayatını kaybetti

Haziran 30, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
E-ticaret dünyasının önemli ismi Elif Gür hayatını kaybetti

Türkiye’nin değerli mentor yatırımcıları arasında yer alan Elif Gür, bir süredir mücadele ettiği kansere yenik düştü. Dün hayatını kaybeden Gür son yolculuğuna öğle namazını takiben yarın Zincirlikuyu Camii’nden uğurlanacak.

1995 yılında internet sektörüne giriş yapan Elif Gür, BBDO/Proximity İstanbul’da Veritabanı Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. 2008 yılında Hürriyet ailesine katan Gür, bünyesinde çeşitli dijital yayıncılık sitelerini barındıran Hürriyet Internet Grubu’nda Pazarlama Grup Müdürü olarak kariyerine devam etti. Hürriyet bünyesinde E-ticaret Platformu YeniCarsim.com’u hayata geçiren Gür, bu projenin ardından Otto Group’un arabulvar.com pazar yeri projesinin Genel Müdürlüğünü yaptı.

2 yıl boyunca Mavi Jeans’in E-Ticaret Yöneticiliğini üstlenen Gür, sonraki dönemde Bahçeşehir Üniversitesi’nde yarı zamanlı olarak Profesörlük yaptı. Gür, 20 yıl içerisinde Türkiye’deki internet sektöründe pek çok ilke imza attı.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Yerli SaaS girişimi Segmentify’a Almanya’dan yatırım

2015 yılında Webrazzi Arena'da da sahne alan yerli SaaS girişimlerinden Segmentify, Almanya merkezli girişim sermayesi fonu Esor Investments'tan yatırım aldı....

Kapat