IPHaber

Genel


E-sigara markası Juul, sigarayı bırakmak isteyenler için akıllı ürün çıkarıyor

Eylül 6, 2018 by admin in Genel with 0 Comments

TechCrunch Disrupt SF 2018 elektronik sigara markası Juul‘un Üründen Sorumlu Yöneticisi James Monsees sahne aldı.

Eski sigara tiryakileri James Monsees ve Adam Bowen tarafından kurulan Juul’un iddialı bir vizyonu var. Zira ikili bir milyar sigara içen yetişkinin hayatlarını geliştirmek istiyor. Monsees’in koferansta bu iddialı vizyonlarını bir kez kanıtlayacak bir sohbet gerçekleştirdi. Şirket kurucusu, insanların e-sigarayı bırakmalarını sağlayacak yeni bir ürün çıkaracaklarını duyurdu.

Şirketin yakın gelecekte kullanacağı bir teknoloji ve sigara takip aracı, kişilerin e-sigarayı bırakmalarına yardımcı olacak. Önümüzdeki yılın başlarında piyasaya çıkması beklenen akıllı ürün kişilerin cep telefonları ile bağlantılı olacak. Kullanıcıların telefonlarında yer alacak uygulamada sigara içme ya da içmeme seçeneği olabilecek kullanıcılar, istedikleri zaman gönderdikleri bildirim ile Juul’u bırakabilecekler.

Makine öğrenimi algoritmasına sahip olan sistem, reşit olmayanların ürünü kullanmalarına izin vermemek için ürünü bir başka kullanıcının kullanmasına izin vermeyecek.

Geçtiğimiz yıl kurulan ve kısa sürede unicorn olan girişim bugüne kadar 761 milyon dolardan fazla yatırım aldı.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Unity CEO’su: Pazardaki tüm oyunların yarısı Unity’de yazılıyor

Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla sizlere aktardığımız TechCrunch Disrupt SF 2018′de Unity‘nin CEO'su John Riccitiello, dünyanın en popüler oyun platformu hakkında...

Kapat