IPHaber

Telekom


Dünyanın en küçük router’ı!

Ocak 31, 2013 by admin in Telekom

Cebinize koyup gittiğiniz her yere rahatlıkla taşıyabileceğiniz, Ethernet, Wi-Fi ve accesspoint modlarına sahip dünyanın en küçük router cihazı: ASUS WL-330NUL.

20130130044819_asuswl330nul

 

 

 

 

 

 

 

 

Sık seyahat eden kişilerin gittikleri yerlerde İnternet erişimi konusunda sıkıntılar yaşadıkları bir gerçek. ASUS bu sıkıntılarıçözmek için, şimdiye kadar üretilmiş en küçük router olan WL-330NUL adlı ürününü kullanıcıların beğenisine sundu. İnternetbağlantısı için Ultrabook, akıllı telefon ve tablet kullanan, sürekli seyahat halinde olan kişiler için özel olarak tasarlanan ASUS WL-330NUL, hızlı kurulum ve güvenli bağlantı paylaşımı özelliklerine sahip. Cihaz Windows 8, MacOS ve iOS gibi en popülerişletim sistemleri ile uyumlu çalışabiliyor.

En Küçük Çok Fonksiyonlu Router

WL-33

0NUL küçük bir gövde içinde, bir router cihazının sahip olduğu tüm yetenekleri sunabilecek şekilde tasarlandı. Ethernet, Wi-Fi Hotspot ve Access Point olmak üzere üç farklı modda çalışabilen cihaz, hem kablolu hem de kablosuz bağlantının mevcut olduğu yerlerde birden fazla cihaz arasında bağlantı paylaşımı yapabiliyor. Bir USB flash bellek gibi her yere rahatça taşıyabileceğiniz ASUS WL-330NUL, 6,5cm uzunluğunda ve sadece 17,5gr ağırlığında.

Ücret Ödemeden Bağlantı Paylaşımı

Oteller ve buna benzer yerlerde sunulan İnternet bağlantısı hizmeti genelde sadece tek bir cihazla kullanıma izin verir. Birden fazla cihazla bağlanak istediğinizde sizden ekstra ücret talep edilir. ASUS WL-330NUL, router özellikleri sayesinde fazladan ücret ödemenize gerek kalmadan İnternet bağlantısını birden fazla cihaz arasında paylaştırabiliyor. Sık seyahat eden ve dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarının her biriyle İnternet bağlantısı ihtiyacı duyan kişiler bu cihaz sayesinde hem ekstra bağlantı ücretinden kurtuluyor, hem de yüksek kaliteli bağlantıya sahip oluyor.

Ultrabook ile Yol Arkadaşı

ASUS WL-330NUL, USB arayüzü sayesinde Ultrabook modelleri ile kullanıma gayet uygun. Ultrabook modellerinin üzerinde genelde RJ-45 Ethernet girişlerinin olmadığı düşünüldüğünde, üzerinde bu giriş yer alan ASUS WL-330NUL, Ultrabook modellerinin kablo ile İnternet’e bağlanmasını sağlaması ile kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyor. Kullanıcının yapması gereken tek şey, WL-330NUL’nin bir ucunu USB ile Ultrabook’a, diğer ucunu ise Ethernet kablosuyla modem ya da benzeri bağlantı kaynağına bağlamak.

Güvenli ve Kolay Kurulum

ASUS WL-330NUL güvenli ağ kurulumu yaparak, verilerin farklı cihazlar arasında paylaşımdayken bile korunmasını sağlıyor. Karmaşık bir kuruluma gerek duymadan çalışan ürün tek tuşla ağ yönetimi ve misafir erişimi kontrolü sunuyor. Kullanıcılar, kolay ve anlaşılabilir web tabanlı arayüz ve yazılım sayesinde anında İnternet bağlantısı kurabilir ve bu bağlantıyı paylaşabilir.

Popüler İşletim Sistemlerine Destek

ASUS WL-330NUL içlerinde Windows 8’in de bulunduğu çok sayıda Windows sürümüne destek vermesinin yanında MacOS ve iOS desteği de sunuyor. Bu sayede daha geniş sayıda ürünle birlikte kullanılabilen ürün hemen her kullanıcıya hitap ediyor. Tam fonksiyonlarıyla çalışabilmesi için çok düşük sistem gereksinimleri olan WL-330NUL, beraberinde gelen güç adaptörü ile elektrik hattından güç alabilmesinin yanı sıra USB üzerinden de gereken gücü sağlayabiliyor.

Çıkış Tarihi ve Fiyat
ASUS WL-330NUL’nin 2013’ün ikinci çeyreğinde Türkiye’de piyasaya çıkması bekleniyor. Ürünün tahmin edilen son kullanıcı fiyatı ise 49,99$ + KDV olacak.

Teknik Özellikler

Arayüz:1×100/10Mbps WAN, 1xUSB 2.0

Anten: 1 x dahili

Çalışma frekansı: 2,4GHz

Veri a

 

ktarım hızı: 802.11b/g/n Wi-Fi 150Mbps’e kadar

Şifreleme: 64-bit/128-bit WEP, WPA/WPA2-PSK

Yönetim: Tek tıkla kurulum ve yönetim, WL-330NUL Ultra-Link aracı, web tabanlı yönetim, DHCP sunucusu, NAT firewall

Güç adaptörü AC girişi: 110V-240V(50-60Hz)

USB çıkışı: 5V, en fazla 1A akım

Boyutlar: 6.5cm x2cm x1.5cm

Ağırlık: 17,5gr

Önceki yazıyı okuyun:
Microsoft Son Kullanıcılara Yönelik ve Abonelik Bazlı Office 365 Home Premium Lansmanı Yaptı

Microsoft, yeni Office yazılımının ev kullanıcıları için olan versiyonunu dün satışa sundu. Office 365 Home Premium adını alan yazılım paketinde...

Kapat