IPHaber

Genel


Dünyanın En İyi Akıllı Telefon Serisi1 Sony Xperia Z5 Ailesi, Sony Mobile tarafından Türkiye’de Tanıtıldı

Kasım 6, 2015 by admin in Genel with 0 Comments

Sony Mobile, yeni amiral gemisi serisi Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve dünyanın ilk 4K2 ekranlı akıllı telefonu3 Xperia Z5 Premium’u düzenlediği etkinlikle tanıttı. Merakla beklenen Xperia Z5 ailesinin tanıtıldığı etkinlik, Bond serisinin son filmi Spectre’nin ön gösterimi ile gerçekleşti.

Sony Mobile Ülke Müdürü Tarık Akad etkinlik sonrasında şöyle konuştu: “Sony çok geniş bir ekosisteme sahip, lider bir teknoloji devi. Bu ekosistem sayesinde her modelimizle kendimizi daha da geliştiriyoruz. Yeni amiral gemilerimiz Xperia Z5 ailesinde Sony Alfa kamera mühendisleri ile beraber çalışarak kamera modülümüzü yeniledik. Yine ekosistemimiz sayesinde Xperia Z5 Premium ile dünyanın ilk 4K ekranlı akıllı telefonunu Türkiye’ye getiriyoruz. Sony Mobile ailesi olarak, akıllı telefon sektöründe tüketicilerimize en iyi hizmeti, en ileri teknolojiyi ve akıllı telefondan beklediklerinin fazlasını sunmayı görev biliyor, kullanıcılarımıza eşsiz deneyimler yaşatmayı hedefliyoruz. Yeni ürünlerimizi tanıttığımız bu etkinliğimizde Spectre filminin de ön gösterimini gerçekleştirerek davetlilerimize unutulmaz bir deneyim yaşatmayı amaçladık.”

Benzersiz Kamera Deneyimi

Xperia Z5 serisinin tüm modellerinde kamera özelliğini vurgulayan Sony Mobile, 23 megapiksel kameranın 0,03 saniye ultra hızlı otomatik odaklama ve 5 kat net görüntü yaklaştırma özelliklerine dikkat çekiyor. Xperia Z5 serisi bu üstün kamera özellikleri ile en güzel kareleri kaçırmadan, kolaylıkla yakalayabiliyor. Bağımsız test sitelerinden DxOMark4 yaptığı testler sonucunda Sony Xperia Z5 serisinin rakiplerini geride bırakarak en iyi kameraya sahip akıllı telefon olduğunu açıkladı.

Güç Düğmesine Entegre Parmak izi Sensörü

Xperia Z5 ailesi, güç düğmesine entegre edilen parmak izi sensörü sayesinde, sezgisel tek bir hareketle güvenle açılıyor. Yeni entegre edilen parmakizi sensörü sahibini adeta tanıyor ve başkalarının cihazı kullanmasına imkan tanımıyor fakat basit ve tek bir hareketle kolayca kilidi açıyor.

Canlı renkler ve modern tasarım

Üstün performans, iki güne varan pil ömrü ve yenilikçi güç tasarrufu

Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Premium, Qualcomm Snapdragon 810 işlemciden güç alırken 3 GB RAM kullanıyor. İki güne kadar dayanan pil ömrü ile yüksek performans sunuyor.

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z5/

http://www.sonymobile.com/tr/products/phones/xperia-z5-compact/

The post Dünyanın En İyi Akıllı Telefon Serisi1 Sony Xperia Z5 Ailesi, Sony Mobile tarafından Türkiye’de Tanıtıldı appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
“ Raunt Zekası ve Hometech Tablet ” ile Üniversiteye Evinizde Hazırlanın

Türk Telekom Grubu, TTNET'li müşterileri için hazırladığı yeni kampanyasıyla, çocuklarının geleceğini düşünen ailelerin yanında yer alıyor. Türk Telekom Grup şirketi...

Kapat