IPHaber
Son Yazılar

Genel


Dubai Finans Piyasası, Geleceğe Avaya SDN FX İle Hazırlanıyor

Ağustos 20, 2015 by admin in Genel with 0 Comments

Bölgenin önde gelen borsası Dubai Finans Piyasası, artık Avaya’nın SDN FX yapı ağı oluşturma teknolojisi ile destekleniyor. Borsa, bu çözümü, günlük ihtiyaçları etkin ve verimli bir şekilde karşılayabilmenin yanı sıra büyümeye ilişkin ölçeklenebilirliğe elverişli oluşu ve üstün bir son kullanıcı deneyimi sağladığı için seçmiştir.

Dubai Finans Piyasası Başkan Vekili, Operasyon Direktörü ve Operasyon Bölüm Başkanı Hassan Abdulrahman Al Serkal, “DFM, kurulduğu 2000 yılından bu yana, en gelişmiş teknolojilerden faydalanma konusunda piyasada istikrarlı bir şekilde lider konumunda olmuştur. Her şeyin güvenilir, uygun maliyetli ve verimli olmasını istediğimizden, her zaman en gelişmiş çözümleri seçiyoruz. Avaya, mevcut ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşılamanın yanı sıra basit ve verimli bir iş devamlılığı planını güvence altına alan bir sabit ağ çözümü ile stratejik ağ oluşturma ortağımız olarak seçilmiştir. Finans piyasalarının konjonktürel yapısı göz önünde bulundurulduğunda, ölçeklenebilirlik bizim için büyük bir önem teşkil ediyor; ayrıca SDN Fx, yüksek maliyetlerle yenileme ihtiyacı olmaksızın her türlü potansiyel iş gerekliliğini kapsayarak sahip olduğumuz ağı geliştirmemize olanak sağlıyor.” dedi.

DFM altyapısına ilişkin Avaya’nın sunduğu çözüm, anamerkez, afet ve acil durum yedekleme merkezi ve ayrıca Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsasına ve BT Londra’daki veri merkezlerine olan bağlantılarla beraber dört konumu kapsamaktadır. DFM’de, her masaya veri ve ses bağlantısı sağlamak için sekiz ara dağıtım çerçevesi (IDF) konumu bulunmaktadır. IDFler, üretim ve test ortamına bağlanabilmek için Avaya kenar anahtar yığınları içerir.

DFM gibi kurumlar için para kaybına sebep olabilen hizmet kesintilerini önlemek ve yüksek seviyede iş sürekliliği sağlamak kritik önem taşır. Avaya’nın SDN Fx mimarisi, 1 saniyeden daha kısa süre içinde meydana gelen arızaların çoklu noktalarda sanallaştırılması ve kaynakların noktalar arasında hareket ettirilmesi konusunda uzmandır. Bu, kullanıcılarımıza daha fazla ve daha iyi hizmet sağlayabileceğimize olan güvenimizi arttıracak.

Avaya SDN Fx mimarisi, baştan sona bir hizmet ve basitleştirilmiş, çevik ve dayanıklı bir altyapı sağlayarak DFM ağının genişliğinden oluşuyor. Ağ yapılanması ve hizmet dağıtımı çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilecek. DFM, bu mimari ile ticaret tabanlı çoklu yayın hizmetlerini en iyi hale getirebilecek, hızlı ve verimli bir şekilde eski teknolojilerden yeni hizmetlere ve değişikliklere geçiş yapabilecek.

Avaya SDN FX mimarisi, kullanıcıların ağa dahil edilme süresini haftalardan dakikalara indirerek, kenar anahtarlar üzerinde “dilediğin kabloyu dilediğin porta tak” kolaylığını ortaya koyan ilk mimaridir. Avaya Fabric Networking teknolojisi üzerine inşa edilen bu mimari, büyük ve zorlu yazılım ve donanım katmanları ile birlikte gelen gizli karmaşıklığa yol açmaksızın SDN ile vaat edilen eksiksiz çözüm için yeni ürün ve özellikler içeriyor.

The post Dubai Finans Piyasası, Geleceğe Avaya SDN FX İle Hazırlanıyor appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapat