IPHaber

Genel


Drake’in In My Feelings şarkısı Spotify tarafından bu yazın şarkısı seçildi

Ağustos 28, 2018 by admin in Genel with 0 Comments
😂

Spotify bu yaz mevsiminin en çok dinlenen şarkısının, Drake’in internet fenomenine dönüşen “In My Feelings” şarkısı olduğunu açıkladı. 1 Haziran ile 20 Ağustos arasında 393 milyon kez dinlenen şarkının başarısının ardında internet dünyasının ilgisi yatıyor.

Şarkının giriş cümlesi “Kiki, do you love me?” “meme”lere ilham verirken, şarkının kendisi viral bir dans meydan okumasına eşlik etti.

Aslına bakarsanız Drake “meme”lere en çok konu olan müzisyenlerden biri. Şimdiye kadar bir maçta bardağa Perrier doldurması, kendini Rihanna’nın omzuna photoshoplaması, hazırladığı “meme”ler ile başka bir ünlüye konserinde savaş açması, “Hotline Bling”deki dansı akla en çok gelenler arasında yer alıyor.

#Mood : KEKE Do You Love Me ? @champagnepapi #DoTheShiggy #InMyFeelings

A post shared by Shoker🃏 (@theshiggyshow) on Jun 29, 2018 at 6:15pm PDT

Üstelik Drake bu “meme” kültürünü kliplerinde de kullanarak sanal alemin sevgisini kazanıyor. Dans meydan okumasını başlatan komedyen Shiggy’nin komik dans figürlerini klibine estetik bir biçimde taşıyan Drake, sosyal medyadaki etkileşim anlayışını da bir üst seviyeye taşımış oluyor. Tabi bu durumda şarkının gördüğü ilgi gün geçtikçe artıyor.

Spotify’ın yaz mevsiminin en çok dinlenen şarkılarından oluşan listesinde de en üst sıraya oturan Drake, aynı zamanda listede en fazla şarkısı bulunan sanatçı. Listede “In My Feelings”in dışında 4 şarkısı daha bulunan Drake’in gücünün internetten aldığını söylemek mümkün. Üstelik görünenin aksine tüm bu etkileşimi ve ilgiyi başarılı bir sosyal medya stratejisine borçlu olduğunu düşünmek çok da yanlış olmaz.

Kaynak:: webrazzi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
YouTube, kullanıcılarına platformda ne kadar süre video izlediklerini gösterecek

Google, geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen Google I/O'da, kullanıcıların teknoloji kullanımlarını daha iyi anlamalarına yönelik yeni araçlar geliştirdiğini duyurmuştu. Şirket, kullanıma...

Kapat