IPHaber

Genel


Distree Akademi Ödülü Bu Yıl Türkiye’ye…

Mart 1, 2016 by admin in Genel with 0 Comments

DataStar, teknoloji üreticileriyle distribütörleri ve retail zincirlerini bir araya getiren dünyanın en önemli etkinliklerinden Distree’den ödül aldı. Distree EMEA Kanal Akademi 2016’da ‘Yılın Pazarlama Ekibi’ ödülünü alan DataStar, Türkiye’den ödül alan tek distribütör oldu.

Üreticiler ile distribütörleri bir araya getiren dünyanın sayılı organizasyonlarından olan Distree’nin en prestijli ödüllerinden biri bu yıl DataStar ile Türkiye’ye geldi. Distree EMEA Kanal Akademi 2016 ödüllerinde ‘Yılın Pazarlama Ekibi’ (Marketing Team of the Year) ödülünü alan DataStar, bu etkinlikte ödül alan tek Türk şirketi oldu.

Her yıl Monaco’da yapılan ve teknoloji üreten uluslararası şirketlerle EMEA (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) bölgesindeki distribütörleri ve retail zincirlerini bir araya getirerek işbirliği olanağı yaratan Distree, etkinlik sonunda düzenlenen gala gecesinde en başarılı şirketlere ödüller veriyor. Uzun yıllardır etkinliğe düzenli olarak davet edilen DataStar, yaptığı başarılı pazarlama çalışmaları nedeniyle Yılın Pazarlama Ekibi ödülüne layık görüldü. Bu ödül, dağıtımını yaptığı markaların satışını artırma konusunda en başarılı pazarlama çalışmaları yapan distribütöre veriliyor. Özel bir jüri tarafından belirlenen Distree EMEA Kanal Akademi ödüllerinde Yılın Pazarlama Ekibi ödülünün dışında iki ödül daha yer alıyor. Bunlar ‘Yılın Ürün Tanıtımı’ ve ‘Yılın Pazarlama Girişimi’ ödülleri.

DataStar’ın yüzde 100 yerli sermayeli ve çalışanların ortaklığı ile kurulmuş bir şirket olduğunun altını çizen DataStar Genel Müdürü Mehmet Kaplan, “Kuruluşumuzdan itibaren farklı bir distribütör olmayı hedefledik. Hiçbir zaman en büyük olma hedefimiz olmadı. ‘Değer Katan Distribütör’ olmayı hedefledik; distribütörü olduğumuz markaları kendi markamız gibi benimseyerek fark yaratmaya çalıştık. Markaya odaklanan, değer katan distribütörlük anlayışını sektöre kazandırdık. Uluslararası arenada da bu farklı anlayışımız değer buldu ve ödüllendirildi. Tüm çalışanlarımıza ve iş ortaklarımıza destekleri için teşekkür ederim” diyor.

DataStar’ın yıllardır ‘Değer Katan Distribütör’ sloganıyla farklı bir dağıtıcı kimliği olduğunu belirten DataStar Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Ulucan, “Distribütörü olduğumuz markaya odaklanarak, onun kendi ofisi gibi çalışıyoruz. Sadece ürün ithal edip dağıtımını yapmıyor; o markanın Türkiye’deki pazarlama çalışmalarını da yürütüyoruz. Bu farklı çalışma anlayışımız, distribütörlük kavramına yeni bir soluk getirdi. Bu ödül, doğru yolda olduğumuzun göstergesi” diyor. EMEA bölgesindeki tüm distribütörler arasından DataStar’ın bu ödüle layık görüldüğünü vurgulayan Ulucan, aynı çalışma anlayışını geliştirerek sürdüreceklerini belirtiyor.

#distree #akademiödülü #distreeakademiödülü #ödül #akademi #manset #datastar

The post Distree Akademi Ödülü Bu Yıl Türkiye’ye… appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Elektronik Cihaz ve Beyaz Eşyanızın Ömrünü Aksigorta ile Uzatın

19 ilde 39 CarrefourSA Hipermarket'te satışa sunulan elektronik eşyaların garantisi,Aksigorta uzmanlığına emanet. Aksigorta, Türkiye'nin öncü market zinciri CarrefourSA ile yeni...

Kapat