IPHaber

Genel


Dijital Sistem Geliştirenler DSDER Çatısı Altında Toplandı

Kasım 18, 2015 by admin in Genel with 0 Comments

Dijital ortamda hizmet veya ürün geliştiren firmalar, Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği-DSDER’in çatısı altında toplandı. ASTEL, FİTS İstanbul, PROKARE, SMG Multimedya, Sistem 9 Medya, SOLOSİS ile Zuhal Müzik gibi sektörün öncü firma sahiplerinin girişimiyle kurulan derneğin açılış ve tanıtım toplantısı, 11 Kasım 2015 tarihinde Wyndham Grand Hotel Levent’te gerçekleştirildi.

Sanatçı Volkan Severcan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantının açış konuşmasını DSDER Başkanı Kaan Akın yaptı. Derneği sektörün güçlü, güvenilir, objektif ve etik ilkelere dayalı profesyonel bir sivil toplum kuruluşu haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Akın, dijital sistem geliştiricilerinin tümünü ulusal ve uluslararası alanlarda temsil edeceklerini belirtti.

DSDER’in ilgili sektörler nezdinde bilgi ve deneyimlerinin paylaşılacağı canlı bir platform işlevi göreceğini vurgulayan Akın, “Ülkemizi dünya dijital sistemler pazarının önde gelen üretim ve tedarik merkezlerinden biri haline getirmek istiyoruz. Üyelerimizin uluslararası rekabet şartlarına uyum sağlayabilmeleri için gerekli teknik bilgi ve altyapı çalışmalarını da yürüteceğiz.Dijital alanda hizmet ve ürün geliştirenlerin tümünü aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Açılış toplantısında dijital medya ve reklamcılık alanında dünyaca üne sahip, Prestonwood Trail Holdings LLC’nin kurucusu Stephen Nesbit, dünyada dijital medya sektörü hakkında bir sunum yaptı. Kendi şirketi G2 Danışmanlık’ı kuran Türk Philips eski genel müdürü Atilla Tüfekçi yılların deneyiminden süzdüklerini katılımcılarla paylaşırken, GfK Türkiye Perakende Panel Araştırmaları Genel Müdürü Mete Uslukılınç ise sunumunda sektördeki mevcut durum ve beklentileri anlattı.

Son yıllarda Türkiye’de çeşitli şirketlere yaptığı ortaklıklarla gündeme gelen ünlü fon kuruluşu NBK Capital Partners’ten İrtek Uraz’ın “Yatırım Fonlarının Dijital Sektöre Bakışı” başlıkla sunumu ilgiyle dinlendi. Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin toplantısı, katılımcıların konuşmacılara yönelttiği yoğun sorulara verilen yanıtların ardından son buldu.

DSDER Kurucu Üyeleri ve Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

ADI-SOYADI
GÖREVİ
FİRMASI
S.KAAN AKIN
BAŞKAN
SİSTEM 9 MEDYA
KEREM KÖFTEOĞLU
GENEL SEKRETER
GAZETECİ
GÜL GÜRER ALİMGİL
SAYMAN
SMG MULTİMEDİA
M. METE ÖZKAN
ASİL ÜYE
PROKARE
M.TUĞBERK BÜYÜKBAY
ASİL ÜYE
ASTEL
MORİS ALHALE
ASİL ÜYE
SMG MULTİMEDİA
ALP DOMAÇ
ASİL ÜYE
SOLOSİS
ÜNAL SONDEMİR
ASİL ÜYE
FİTS İSTANBUL
SERKAN POLAT
ASİL ÜYE
SMG MULTİMEDİA
ALİ ŞİMŞEKER
ASİL ÜYE
ZUHAL MÜZİK

The post Dijital Sistem Geliştirenler DSDER Çatısı Altında Toplandı appeared first on ITNetwork.

Source:: itnetwork

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki yazıyı okuyun:
Penta Bulut: Penta’dan bulut tabanlı çözümler platformu

Penta Teknoloji, çözüm ortaklarına sunduğu değerleri “Penta Bulut” ile çeşitlendirmeye devam ediyor. Tedarikçi ve hizmet sağlayıcıların bulut tabanlı çözümleri Penta...

Kapat