IPHaber

Oyun


Dijital Oyun Sektörü, TUDOF Konusunda Bir Açıklama Yayınladı

Temmuz 27, 2011 by admin in Oyun with 0 Comments

Gençlik ve Spor Bakanlığı altında kurulduğunu duyurduğumuz Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu için 2 ve 13 temmuz tarihlerinde yapılan toplantılar, sonrası sektörün paydaşları kendi aralarında toplanarak, kendi bölümlerine yönelik raporlarla, 3 ağustosta yapılacak olan Federasyon Başkanlığı seçimine hazırlanıyor.

e-spor, oyun geliştiriciler, mobil oyunlar, dağıtıcılar, oyun basını gibi çeşitli segmentlerde toplanan gruplar, kendi çalışma alanlarındaki konuları raporlarında özetlediler. Bugün de, genel bir açıklama yapıldı. Açıklama şu şekilde :

TÜRKİYE DİJİTAL OYUN SEKTÖRÜ PAYDAŞLARINDAN
DİJİTAL OYUNLAR FEDERASYONU HAKKINDA AÇIKLAMA

Küresel çapta çok hızlı bir şekilde büyüyen ve günümüzde yüz milyonlarca bireye hitap eden dijital oyunlar sektörünün ülkemizde de hak ettiği yere sağlıklı bir şekilde gelmesi, dijital oyunlara ilgi duyan ülkemizin milyonlarca oyuncusunun ulusal ve uluslararası müsabakalara katılım meşruiyeti kazanmaları, ülkemizde oynanan dijital oyunlarla ilgili derecelendirme çalışmalarının yapılması öncelikli hedefleri doğrultusunda, Türkiye dijital oyunlar sektörünün paydaşları ve temsilcileri olarak T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulan Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun yapılanması çalışmalarına destek olabilmek adına sektörel çalışmalar yürütmekteyiz.

2 Temmuz ve 13 Temmuz 2011 tarihlerinde sektörün paydaşlarının geniş katılımıyla gerçekleşen toplantılarda Genel Müdürlük insiyatifine nasıl destek olabileceğimiz ve bu doğrultuda nasıl işbirlikleri yapılabileceği konularında bir takım sektörel çalışmaları da başlatmış bulunuyoruz. Bu bağlamda dijital oyunlar endüstrisinin değer zincirini oluşturan Elektronik Sporlarla ilgili Gerçek ve Tüzel Kişiler, Dağıtıcılar, Yayıncılar, Geliştiriciler, Akademisyenler, Teknokentler, İnternet Kafeler, Medya Mensupları, dijital oyunlarla ilgili diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları ve Hukukçulardan oluşan alt çalışma grupları oluşturulmuş ve dijital oyunlar endüstrisinin tümünü oluşturan bu alanlarda yine sektörün seçtiği temsilcilerin liderliğinde çalışmalar yapılmıştır.

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu Spor Genel Müdürlüğü tarafından yapılandırılırken sağlanan sektörel birlikteliğin ve mutabakatın da Genel Müdürlük çalışmalarına katkıda bulunması temennisiyle, Sektör olarak küresel dijital oyunlar endüstrisinde saygın bir isim olan ve son 10 yıldır da ülkemiz oyun sektörüne yönelik gelişmelere ve çalışmalara önemli katkılarda bulunmuş Sayın Mevlüt Dinç’in Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu Başkanı olması arzumuzu sektörel bir ortak görüşle kamuoyunun bilgisine arz ediyoruz.

Türkiye Dijital Oyunlar Sektörü Paydaşları

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
Türkiye'de akıllı okul dönemi başlıyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, çığır açacak bir dijitalleşme hamlesi ile tüm öğrenci ve eğitimcilerin hayatını değiştirmeye hazırlanıyor....

Kapat