IPHaber

Telekom


Dijital film ve anime öğrenmek isteyenlere

Mayıs 25, 2011 by admin in Telekom with 0 Comments

Beş kıtada yaklaşık 15 bin öğrenc,iye son teknolojiler kullanılarak film ve anime hazırlamayı öğreten medya okulu SAE İstanbul okulunda önkayıt alınmaya başladı.

Film yapım süreçleri ve animasyon uygulamalarına dair kapsamlı bir eğitimin verileceği program, Eylül ayında başlayacak. Uygulamalı öğrenimle öğrencilerine kuramsal ve teknik bilgilerin yanı sıra, en gelişmiş teknolojilere sahip stüdyolarda pratik yapma olanağı da sunan İstanbul SAE Enstitüsü, film ve televizyon dünyasına adım atmak isteyen öğrencileri bekliyor.

1976 yılında kurulan SAE (Sound of Audio Engineering) Enstitüsü halen beş kıtada 26 ülkede 15 bin üzerinde öğrenciye medya eğitimi veriyor. Medyanın farklı alanlarını içeren dört farklı eğitim programıyla, sektöre pek çok iş süreci tecrübesine sahip kişi yetiştiren SAE Enstitüsü, Eylül ayında bir de Digital Medya ve Animasyon Programı açıyor.

Dağıtılan basın bültenine göre, seçilen programa göre yarım gün ya da tam gün olarak, alınacak bilginin denenmesine dayalı eğitimlerin yüzde sekseni uygulama ağırlıklı olacak. Film prodüksiyonu aşamaları hakkında detaylı bilgilerin aktarılacağı derslerde öğrenciler temel kamera eğitimi, temel ışık eğitimi, temel montaj teorileri, temel senaryo dinamikleri ve yazım teknikleri, kurgu teorisi, senaryo resimleme(storyboard), temel bilgisayar, sinyal ve resim işlemlerini içeren teorik bilgileri aldıktan sonra, gerek bireysel gerekse gruplar halinde en modern cihazlar ve yazılım gereçleriyle hazırlanan stüdyolarda yaptıkları alıştırmalarla bilgilerini pekiştirme şansı yakalayacaklar.

Digital Film ve Animasyon programında temel prodüksiyon aşamalarının yanısıra Dijital İçerik Yaratımı (Digital Content Creation) konusunda da ciddi bir eğitim veriliyor. Temel tasarım, 3D animasyon, kamera ve ışık kullanımı, kurgu teorisi, senaryo yazımı, set seminerleri ve yeşil ekran (green screen) kullanımı hakkında kapsamlı verilen dersler bu konuların uygulandığı Adobe Flash®, Photoshop ®, Final Cut ®, After Effects ®, DVD Studio ®, Maya programlarının kullanımını öğreterek, sektörün taleplerine tam uyum gösteren adaylar yetiştiriyor.

Sae istanbul Enstitüsü, programlara başlarken her öğrencisine gereken uzmanlık yazılımları yüklü kişisel bir Apple Macbook vererek mobil çalışmayı da destekliyor. Digital Film ve Animasyon programını tamamlayan öğrenciler için daha sonra Bachelor of Arts ve Master of Arts programları da mevcut.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Önceki yazıyı okuyun:
BT'den yeni video konferans uygulaması!

BT Conferencing, iPhone, iPad, Android İşletim Sistemli telefon ve tablet cihazlar için türünün ilk örneği olan video konferans uygulaması BT...

Kapat